Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem tudok "rendesen" olvasni,...

Nem tudok "rendesen" olvasni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tudok olvasni. Az a baj, hogy egyszerűen nem értem a szöveget. Elolvasok egy fél oldalt és már nem emlékszem mi volt elötte. Próbáltam lassabban olvasni de úgy se meg.
2022. júl. 21. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... máshogy nem megy.

Ha fárasztó is, ha sokáig is tart: fogsz egy könyvet, ami tényleg érdekel és nem a legbonyolultabb (tehát mondjuk - hacsak nem az a kedvenced - ne Shakesleare összessel kezdj, hanem pl. a Harry Potterrel), és addig olvasod, amíg meg nem érted.

2022. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
44%
hány éves vagy, nagy eséllyel diszlexia
2022. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvass olyat ami érdekel.
2022. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

ha régebb se értetted -> diszlexia


ha régebb értetted -> alzheimer

2022. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy diszlexia, ami kínkeservesen fejleszthető, de sokat kell gyakorolni és mindig kicsit lassan fog menni.

Vagy funkcionális analfabétizmus, ami lényegesen kevesebb gyakorlással teljesen megszüntethető.


A lényeg, amit az első válaszoló már leírt: gyakorolni kell. Máshogy nem megy.

2022. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni. Én olyankor masmerre figyelek, elkezdek valami máson gondolkozni. Ilyenkor olvasd újra a képszakadt részeket.
2022. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!