Almási Kitti könyveit olvasta már?
Igen, nagyon tetszett, és jó könyveket ír. Remek előadásokat is tart.
Jövő héten lesz a Könyvhét, vasárnap Pesten még dedikáltatni is tudod a könyveket. ☺️
Szerettem volna meghallgatni az előadásait, de nem megy. Pedig nagy lelkesedéssel és pozitív hozzáállással kezdtem de nem, nem megy. Bántja a fülemet, az ítélőképességemet, a logikai érzékemet, és hasonlókat gondolom, de nem megy. Kb a negyedik bazi nagy tévedés után ami elhangzott, becsuktam.
Vagy ez olyan mint a zenészek, hogy van egy album, amin csak kb 3-4 szám hallgatható? Elképzelhető hogy van olyan könyve ami jól sikerült?
PL, ebben az előadásban majdnem minden jó, jobb mint amiket régebben találtam.
https://www.youtube.com/watch?v=VYgt4CBx34s
de pl itt, ami nem annyira jó ha teljesen átalakítjuk a képet, hanem először értelmezni kell hogy mi az ok de minden oldalról, mert lehet hogy jogos az ellenérzés és nem kell teljesen átalakítani a képet. Mert az egy álpozitív dolog lesz és újból konfliktusok fognak kialakulni. Hanem ehelyett csak azt a pár dolgot kikorrigálni ami a mi tévedésünk. Pl az hogy azt hittük miattunk van negatív hangulatban a másik ember, közben külső dolgok miatt, ebben tévedhetünk nagy eséllyel. Ezután helyretesszük a lelkünkben ezt, hogy nagy eséllyel erről is volt szó, tehát a mi tévedésünket tesszük helyre. Ugyanakkor észrevesszük azt is hogy ha egy olyan ember lett volna a helyünkben aki kifejezetten fontos neki, tart tőle vagy hosszú távú tervei vannak vele, vagy érzelmileg nagyon kötődik (pl főnöke, fontos neki a magánéletben, kifejezetten kedveli, vagy bármi miatt), akkor máshogy viselkedett volna a rossz hangulata ellenére is. Tehát értelmezünk, és nem magunkat hibáztatjuk hogy rossz a kép bennünk, mert nem teljesen rossz, bízhatunk az ítélőképességünkben.
És ha ebben bízunk akkor tudunk korrigálni is, hogy ha azt szeretnénk hogy az illető komolyabban vegyen, vagy mások, észrevesszük az okokat miért így viselkedik. Míg ha csak magunkban alakítunk át tévesen valamit álpozitívra, bűntudatra alapozva, hogy belőlünk jött a negatív, ez tovább akadályoz abban hogy tiszta legyen a helyzet.
"Végül is a problémák megoldása nem a cselekvésben vagy a ráhagyásban, hanem a megértésben rejlik. Az igazi megértés megoldja a problémákat.
Egy pap az utcán séta közben megpillantott egy kisfiút, amint az ágaskodva és ugrálva próbált elérni egy kapucsengőt. A kissrác alacsony volt, a csengőt pedig hozzá képest túl magasra szerelték.
A pap odament tehát hozzá, és becsengetett helyette. Aztán mosolyogva a kisfiúhoz fordult, és megkérdezte:
- Na, mit csináljunk most?
- Fussunk, mint az őrültek - válaszolta a kisfiú."
/Anthony De Mello/
Ez a történet nem tudom hogy pontosan hogy jött ide, az idézetet kerestem meg és vele együtt volt a történet is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!