Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet találni könyvtárban...

Lehet találni könyvtárban szociális szorongásra könyvet? Hogy hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Nagykanizsai könyvtárba például.

Unom már, hogy nem merek beszélgetni az emberekkel..

17/L



2022. jan. 25. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Könyvből nem fogsz megtanulni kevésbé szorongani. Járj többet emberek közé.
2022. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké.

Eljárok én többet emberek közé, de mit, hogyan csinálják köztük? Ebben segítene a könyv..

Nyilván nem egy szép irodalmi könyvről beszélek, hanem mondjuk egy pszichológiai

2022. jan. 25. 09:38
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Hobbik esetében teljesen adott, mit kell csinálni. Pl. csoportos aerobik edzés, társalgási nyelvklub, varrótanfolyam, önkénteskedés, bármihez ami egy kicsit érdekel találhatsz valamilyen eseményt, ami megadja az apropóját, hogy emberekkel találkozz (és mégsem kell rágörcsölni, mert a társaság csak extra).
2022. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha komoly a probléma, akkor terápia, illetve akár gyógyszer tud segíteni.


Az agórafóbia nem viselkedésbeli hiba, attól, hogy kellemetlen helyzetbe hozod magad, még nem lesz jobb.

A probléma okát kell megkeresni, és azzal kell kezdeni valamit.

2022. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Az agorafóbia, és az hogy valaki nem mer beszélgetni az emberekkel nem ugyanaz.
2022. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

5, igen, sok esetben nem komoly, de én inkább elküldeném orvoshoz így látatlanban, mintsem hogy rosszabbodjon a dolog és feleslegesen szenvedjen.


Kérdező, online is nézz körül, valszeg frissebb cikkeket találsz. Ez a tudomány ág gyorsan fejlődik, szóval ha a könyvtár könyvei mondjuk 2002ben íródtak, akkor azóta már háromszor megdöntötték a teóriákat és már más módszert ajánlanak.

2022. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem azt mondom, hogy nem komoly,

hanem hogy nem ugyanaz.

2022. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig


Én pont nemrég vettem meg a könyvet, bár még nem jutottam el odáig, hogy elolvassam. Szintén szociális szorongással küzdök és nekem is nagyon elegem van már belőle, ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálom magamnak megoldani a problémát pszichológus nélkül. Ha gondolod nyugodtan írhatsz privátban is, beszélgethetünk róla. Végre valaki megértene xd


17/L

2022. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A #6-osnak csak részben van igaza. Igaz, hogy egy 2002-es könyv már lehet elavult (bár ez sem biztos), de ez nem jelenti azt, hogy a könyvtárban ne lenne frissebb szakirodalom.


És speciel a kanizsai könyvtárban is van, csak használni kell az online katalógusukat(jó, mondjuk jól is kell használni, az talán kicsit nehezebb): [link]


Szóval kifejezetten a kanizsai könyvtárban csak az elmúlt 2 évből(!!!!) az alábbi könyvek vannak a témában (a végén []-ben odaírtam mindegyikhez a szakjelzetet; ez alapján találhatod meg őket. Ha jól sejtem, a legtöbb könyvtár emeleti részén lesz):


1. A szorongás vége : hogyan tudunk együtt élni örökös aggódásunkkal? / Kåver, Anna (2021) [613 K28]


2. Ég veled, szorongás! Szia, optimizmus! / Serna-Vara, Ana ([2021]) [S 52]

- Ez mondjuk egy KÉPES MESEKÖNYV, ami a gyerekkönyvtárban van; lehet, hogy neked nem opció.


3. Légy úrrá a szorongásodon! : 99 egyszerű módszer, hogyan uraljuk rejtett erőforrásainkat / Brass, Julian (2020) [613 B 87]


4. Nyugi : használható szorongásoldó technikák a teljesebb életért / Weber, Jill P. (cop. 2020) [613 W 35] - Ez február 3-ig kölcsönözve van, de ha mész a könyvtárba, kérhetsz rá előjegyzést, így amikor visszakerül, külön szólni fognak neked, és félre is teszik valamennyi időre.


Persze lehet még bővíteni a listát, ha nem csak a 2020-ban vagy azután megjelent művekre keresel, de igyekeztem a legfrissebbeket kiszűrni. Emellett, ha van másik könyv, ami érdekel, de az Kanizsán nincs meg, akkor kérhetsz úgynevezett könyvtárközi kölcsönzést. Akkor a könyvtárosok megkérik neked a könyvet (vagy akár cikket is) Kanizsára másik könyvtárból.


És emellett ott van persze, amit a #6-os válaszadó is írt: körülnézhetsz a neten is, de ettől még nem kell a könyveket kizárnod. Olvashatsz ezt is és azt is. ;)

Remélem, sikerül megtalálnod azt, ami segíteni fog a probléma leküzdésében.

Sok sikert hozzá!

2022. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Friss könyv: [link]
2022. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!