Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki érintett! Ti menyire...

Aki érintett! Ti menyire aggódtok a holnap megjelenő "Az égi hivatalnok áldása" c. könyv fordításának minősége miatt?

Figyelt kérdés
Nekem a cím sem tetszik. Sokszor előkerül a "mennyei tisztviselő" a könyvben, hülyén nézne ki, ha ezt égi hivatalnokra cserélnék. Nade, ha jó lenne a tartalma, a cím lenne a legkevesebb. Ugyanaz fordítja, aki a Mo Dao Zu Shi-t, ami a rajongói fordítás közelébe se ért. Szerencsére a rajongói fordítás marad, ha minden jól megy, de sajnálnám a könyvet, a történetet, ha ugyanolyan okádék lenne, mint a MDZS. Arról nem beszélve, hogy mennyi pénzt elkérnek érte, az ember pedig a minőségért is fizet, amit eddig a fordító nem tudott hozni kellően. Pedig szívesen tudnám könyv formában, de fölöslegesen nem fogok pénzt kiadni, hogy a polcomon tudjam. :S
2021. nov. 7. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Előre bocsájtom, hogy lövésem sincs milyen történetről van szó, de elég jól beszélek kínaiul, és ez nekem elég hiteles, az eredeti jelentéstartalmat pontosan visszaadó címnek tűnik.

2021. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem a jelentéstartalommal van a gondom, csak sokkal rosszabbul hangzik, a "Mennyei tisztviselő áldása" ezerszer jobb, és mindenki azt használja a rajongók körében, akik magyarul említik.
2021. nov. 8. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez nem sok jót ígér.

Bár nem ismerem a könyvet, de egy rossz fordítás annyira tönkre tudja tenni, hogy számomra olvashatatlanna válik, szóval teljesen megértelek! Nekem emlekezetesek a Konmari könyvek, különösen a második, amit sírnivalóan rossz minőségű fordításban adtak ki.

2021. nov. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemrég fejeztem be az utolsó kötetet. Hát nagyon zavaró az a sok helyesírási hiba! Nemcsak hogy sokszor helytelenül írták, elírták de még ki is hagytak betűket....ilyen mértékű hibát egy regénynél már nem elfogadható.
2023. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!