Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírással kapcsolatban...

Könyvírással kapcsolatban tudtok ajánlani könyveket, amik segítettek? Hogy érdemes nekilátni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék írni egy könyvet. Alapvetően csak magamnak, hogy kiírjam magamból a nyomasztó dolgokat. De azért mégsem egy naplót szeretnék, hanem egy igényes munkát, regény formájában.


Elég sok cikket elolvastam a neten a témával kapcsolatban, viszont arra lennék kíváncsi, hogy aki esetleg hasonlóra adta a fejét, milyen könyveket olvasott, ami segített benne?


Nagyon köszönöm!



2021. aug. 11. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Író vagyok, (nem, nem wattpados "író"), ha gondolod nyugodtan rámírhatsz privátban és megosztom veled a tapasztalataim
2021. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Skillshare ---> creative writing


Ha pedig lényegesebben több pénzed és időd van, akkor jelentkezhetsz az Open Universityn angol irodalom és kreatív írás szakra. Mindent otthonról csinálhatsz és egyetemi diplomát kapsz, ha végzel. Csak rohadt drága és három vagy négyes éves képzés.

[link]

2021. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

#1 író létedre tudhatnád, hogy a "rám írhatsz" 2 szó!



kérdező, szerintem NE akarj könyvet írni.


minek?


ne is nevezd könyvnek, mert könyv az, amit kiadnak.


de mivel te könyvnek nevezed, sajnos gyanítom, h. egyéb szándékaid is vannak vele.


ám ha a gyakorin kell érdeklődnöd mi fán terem az írás, akkor talán ezt önkritikaként is felfoghatod, nem a te tereped.


annyi önjelölt írócska van...

2021. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Amikor kiadott könyveid is vannak, de beszólnak mert telefonról elírsz szavakat 😢
2021. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4 he-he-he, bszki, ezen most jót röhögtem! aha...


a "mert" elé vessző kell, de nyilván most is a mobil a hibás...

2021. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nevezzük kéziratnak? :)

Nincs vele tervem, csak nem naplót akarok írni, hanem egy igényes írást összehozni.


Terápiás célja lenne a pszichológusom javaslatára, viszont nem az én érzéseimet akarom leírni, hanem burkoltan akarom kiadni magamból, mintegy hasonlatként. Ha csak leírom simán az érzéseimet, dolgokat, amik történtek velem, az egy napló :D és úgy érzem nem erre van szükségem. Szeretnék kicsit más bőrébe bújni, és úgy érzem talán az írással ez megvalósítható. Tehát alapvetően nem kiadás lenne a cél, hanem a gyógyulás.


Köszi az eddigi válaszokat!

2021. aug. 11. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nézek egy Ted Bundys dokufilmet. Ő is akkor tudott csak a gyilkosságokról mesélni, amikor E/3-ban beszélt a gyilkosról. Lehet jó ötlet így kiadni magadból, mert így tudod mi az igazság.
2021. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Hoppá. 3-as válaszoló. Mi van veled?Megbántottak? Biztos leszóltak téged ezért most így próbálsz magadnak önbizalmat szerezni.Esetleg pont a te irományodat is leszólta valaki? Sajnállak.Sz*r lehet.

Kérdező! Én is így adom ki magamból a dolgokat. Én wattpadon írok (nem publikálom) szerintem az írás fejlesztésére még mindig a legjobb módszer a könyvolvasás illetve a gyakorlás aztán majd kialakul:)

2021. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5. Máshogy ír az ember telefonon üzeneteket, meg Gyakori Kérdésekre válaszokat, mint ahogy egy könyvet ír. Tapasztalat. Chatelés közben én sem figyelek igazán a vesszőkre(bár a helyesírásra igen)de amikor a könyvemet írom, nagyon résen vagyok, még akkor is, ha soha nem lesz kiadva és csak magamnak írom.
2022. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!