Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok fordulatokat...

Mondanátok fordulatokat fantasy regénybe, ami tetszene nektek, ha látnátok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Mármint olyat, amit még soha nem léptek meg vagy olyat, amit szeretek?

Nem hiszem, hogy tudnék olyat mondani, amit nem találtak még ki. A saját öltetemet meg nem igazán írnám le, mert ahhoz egy komplett világleírást kéne adnom.

De így minden nélkül, én olyan fordulatot szeretek látni, amire utalnak jelek végig és akár egy figyelmesebb olvasó előre ki is találhatja, hogy nem feltétlenül az fog történni, amit megszoktunk hasonló történetben.

Ilyen lehet a főhős bukása, a nagy ellenség szimpatikussá tétele. De ez tényleg az adott történettől függ.

Általában ha olyan fantasyt olvas az ember, amiben az ellenség inkább szörnyszerű, mint ember, pl. orkok, löttyedt bőrűek ködszerzetből, stb., akkor végig szörnyek maradnak, talán korábban értelmes lények voltak, de valami gonosz erő megrontotta őket.

Érdekes lenne egy olyan epikus fantasyt olvasni, ami használja ezt a klisét, de a szörnyek fordított szemszögből ugyanúgy szörnyként tekintenek az emberre és ez az oka a konfliktusnak. Nem pedig egy gonosz erő, csak két eltérő faj/életforma összeegyeztethetetlen világszemlélete. Persze biztos van ilyen is, sőt szerintem én is olvastam már, de ezt a fordulatot szeretem...ha ezt annak lehet nevezni.

Ebben az esetben ezt tovább lehetne gondolni az emberi hős oldaláról úgy, hogy a szörnyek feletti győzelme nem hőstett, hanem fajirtás, mégis az emberek megmentőként tekintenek rá.

2021. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!