Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találhatnék komoly tesztol...

Hol találhatnék komoly tesztolvasókat/bétákat?

Figyelt kérdés

Regényeket írok, már több kész van, egyre inkább szükségem lenne más nézőpontokra, hogy jobban lássam a gyengeségeimet, vagy hogy valahol nehezen követhető-e, stb.

Facebookon benne vagyok egy bétás csoportban, de az katasztrofális. Az emberek nagy része nem is jelez vissza semmit (szerintem el se olvassa), a másik része meg félvállról veszi, határidőn kívül jelez vissza, akkor sem értékelhető véleményt.

Tud valaki közösséget, ahol ez nem így van? Akár külön fórum, vagy bármi? A Google-ös kereséseim nem jártak sikerrel.



2021. ápr. 15. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hali, ha esetleg fent vagy a Wattpad nevű oldalon (regényeket lehet online publikálni), akkor esetleg beléphetsz néhány Wattpados Facebook csoportba (a Wattpadosok nevű csoport kifejezetten aktív és segítőkész). Ha oda kiírnád a bétázást, akkor lehet jönnének segíteni :D.
2021. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Világ bétái egyesüljetek Facebook csoport
2021. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok fent wattpadon, mert én inkább kiadni szeretném majd a regényt, ha összejön. De elgondolkodtam most, hogy esetleg egy-két fejezetet felteszek "mutiba", hátha? Annyi még a kiadóknak sem kéne, hogy fájjon.


A Világ bétái csoport pont az, ahol ezt a rossz tapasztalatot szereztem az idők során.

2021. ápr. 15. 22:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali, a Wattpad nem tesz be neked, ha kiadni akarsz, sőt még van, amikor tesz is hozzá. Magyarországon is megesett már, hogy Wattpadról adtak ki valakit, de hogyha szimplán már ott van egy olvasóbázisod, akkor nagy valószínűséggel ők majd megveszik a kiadott könyved is. Emellett kapsz már az elején is visszajelzéseket :D

(1-es vagyok)

2021. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Sok kiadó megköti, hogy pl. nem szerepelhet online felületen az adott regény. A pályázatok nagy részét is ellehetetleníti (az adott írással kapcsolatban, persze). De amúgy amit mondasz, jogos. El is határoztam, hogy kipróbálom az első két fejezettel, esetleg hárommal, aztán belépek a csoportba, megpróbálok így olvasót találni. Hátha lesz olyan, akinek aztán akár privátban mehet a többi, ha mindkettőnknek működik a dolog :)

2021. ápr. 15. 23:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltöltöd, esetleg belinkelnéd ide? És akkor véleményezni is tudjuk :)
2021. ápr. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha belinkeled, én is szívesen elmondom a véleményem.
2021. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen zsánerben írsz amúgy? Attól függően engem lehet, hogy érdekelne a betázás.
2021. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok! :)

Most még be kell fejezzek egy pályázatra egy munkát, és szorít a határidő, de ha az megvan, akkor töltöm, és linkelem majd.

Soft sci-fi egyébként, én főleg lélektani sci-finek mondanám.

2021. ápr. 16. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!