Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Korombeli “könyvmoly” lányok...

Korombeli “könyvmoly” lányok (20-25 évesek): Milyen könyveket olvastatok, mi volt a kedvencetek tizenéves fejjel, illetve most? Milyen irányba fejlődött az ízlésetek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Tizenévesen: Alien / Predator / AVP könyvek. Fantasy mangák (Ao no exorcist, Kuroshitsuji), Lovecraft novellái.


Most: Alien / Predator / AVP könyvek. Sötétebb hangulatú fantasy mangák (The Promised Neverland, Made in Abyss), Lovecraft novellái, elgondolkodtató sci-fi novellák.


+ egypár random könyv.


Vasárnap leszek 20 éves.

2021. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

17L vagyok


Én szerettem a cicás,hercegnők és tudományos könyveket

Mostanában is online olvasom érdekelnek a csajos,paranormális és nyárról szóló könyvek

Szóval mindenes vagyok :)

2021. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tiniként: Warrior Cats

Most: fantasy (komoly, pl Tad Williams, nem YA)

2021. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én tizenévesen (12-13 évesen) a Szent Johanna Gimit szerettem nagyon. Mai fejjel már nem hiszem, hogy elolvasnám, mert már nagyon másképp látom a dolgokat, de akkor baromira tetszett.

Az ízlésem olyan irányba változott, hogy ma már nem olvasok ilyen nyálas, csöpögős, "elsőlátásrabeleszeretett" könyveket, mert konkrétan a hajam tépem tőlük. De szeretem például krimit, a thrillert, a horrort, de előszeretettel olvasok pszichológiát is, ami alatt nem szakkönyveket értek, hanem például Irvin D. Yalom könyveit. Ezenkívül még nagyon szeretek mély mondanivalójú, elgondolkodtató könyveket is olvasni. Szeretem, ha elolvasás után nem csak becsukom és elfelejtem a könyvet, hanem napokig a fejemben van, tudok rajta gondolkodni, mert annyira mély mondanivalója volt. Ilyen volt nálam például George Orwelltől az Állatfarm. Napokig nem tértem magamhoz, akkorát ütött az a könyv. :)

2021. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb. 11 és 14 éves korom között rajongtam Darren Shanért, mai napig azt gondolom hogy egy kiváló szerző, horrort mai napig szeretem. Olvasok mindenfélét jelenleg, leginkább szépirodalmat, de olyan horrort, fantasyt is elolvasok, aminek nagyon érdekes a világa vagy a cselekménye.
2021. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!