Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanál egy...

Milyen könyvet ajánlanál egy 12 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Szeretnék minél kevesebb időt tölteni a gép előtt,és gondoltam belekezdek valami jó kis könyvbe.

Ajánlhatjátok a kedvenc könyveteket,vagy bármit ami jó. :)

Ha lehet azért ne ilyen kis gyerek regények legyenek hanem valamivel komolyabbak. :)


Nagyon köszönöm! ^^


2010. aug. 14. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A Villámtolvaj (Percy Jackson könyvek első része) bár fiatalabbaknak íródott (azt hiszem xD), de én nagyon élveztem. :D Imádom azt a könyvet, alig várom, hogy a következő részt is olvashassam. :D

Amúgy például olvashatsz Jane Austent, vagy Bronte-t. Ezek kosztümös szerelmes regények. Én imádom őket. :)

Persze attól függ, milyen műfajra gondolsz, sok jó könyv van. :)

17/L

2010. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A neveletlen hercegnő nbaplója! Mind a 10 rész! Én 16 vagyok, és tegnap kezdtem el... hát nemek nagyon bejön! olyan aranyos és vicces, sőt szórakoztató is !! :D Tegnap kezdtem el, ma már a második részének a felénél tartok, és nem tudom letenni, igaz, én e-book formátumban olvasom, ki is folyik a szemem, na de megéri!!
2010. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az ajánlatokat,és hogy időt fordítottatok arra hogy választ írjatok. :) Utána nézek a könyveknek! ^^


Műfajban,hát nem is tudom bármi lehet csak jó legyen. :) Fantasy,kalandregény meg ilyesmik... :D

2010. aug. 14. 13:18
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Robert Louis Stevenson: A Kincses Sziget

F. J. Cooper: Az utolsó mohikán

Karl May: Winnetou

Nagy Katalin: Intőkönyvem története

F. H. Burnet: A titkos kert

F. H. Burnet: A padlásszoba kis hercegnője

Rudyard Kipling: A Dzsungel Könyve

J. R. R. Tolkien: A Wootoni kovácsmester

Schmuck Ottó: A Kelyhesek titkos temploma

Balázs Ágnes: Lufi és a boszorkányfarsang

V. A. Richardson: A Windjammer-ház

Jackie Fench: Hekja

2010. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nagyon kedves vagy hogy ennyit leírtál,nem is tudom hogy köszönjem meg. :) Jah és ment a zöld kéz mindannyiótoknak! ^^



Szép napot! :D

2010. aug. 14. 14:22
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Fehér Klára: Bezzeg az én időmben

Cindy Jefferies: Sztárképző (sorozatkötetek)

Thomas Brezina: Fiúk kizárva! (sorozatkötetek)

Csukás István: Nyár a szigeten

Mary-Kate and Ashley Olsen: Az első előtti csók

Mary-Kate and Ashley: Vágyak és álmok


Nekem ezek nagyon tetszettek:) És szerintem érdemes lenne a Harry Pottereket is elolvasnod,nekem azok voltak azok a könyvek,amiket nem tudtam letenni:) (Bocsi hogyha nem szereted,akkor nem mondtam semmit :P)

13/L

2010. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter könyvek. Lois Lowry könyvei.


Csajos, humoros könyvek, amiket én imádok:


Jacqueline Wilson: Szerelmi leckék

Christine Nöstlinger: Gréti története, Gréti szerelme, Gréti és Öcsi

Sue Limb: Girl 15 problémás csaj, Girl 16 kínok kínja

2010. aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja és egy jó magyar könyv: Szabó Magda: Abigél


Izgalmas, lányoknak való könyv.

2010. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Vörös pöttyös könyvek:Evermore-,Evernight sorozat:-)

Aztán ott vannak a Meg Cabot könyvek. Letehetetlenek!

Thomas Brezina könyveit is nagyon szeretem! A többi kedvenceimet már az előttem hozzászólók is elmondták:-D

13/L

2010. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Charlotte Bronte: A lowood-i árva (másik címe Jane Eyre)

ez filmben is megy, és 12 évesen kétszer is elolvastam :).

Ugyan kicsit azóta (ez lassan 15 éve volt) felgyorsult az élet, szerintem tetszene.

Aztán ott vannak a pöttyös és a delfines könyvek, azokat bármelyik könyvtárban megtalálod, és a csíkos könyvek is kifejezetten kamaszlányoknak íródtak.

Nem tudom, vannak-e kötelező olvasmányok, amiket elolvastál már. Én tanítónő vagyok, és nálunk most másodikban a Két lotti volt feladva nyáron, egy korodbeli lánynak az is tetszeni szokott.

Szabó Magda: Abigél c. könyve kalandos, izgalmas, megdöbbentő a vége, értdemes elolvasni.

Szabó Magda többi könyve is a te korosztályodnak való, anyáink ezeken a könyveken nőttek fel!

Ha kicsit pörgősebbre vágysz, akkor olvasgasd a Harry Pottereket, az első három rész kimondottan jó, nekem mondjuk a többi nem annyira jött be.

Ha nagyon komolyra vágysz, akkor ajánlom Robin Cook könyveit. Azokat is faltam felsőben.

Lucy M. Montgomery-től pedig az Anne Shirley sorozatot! és a Váratlan utazást.


Hangsúlyozom, hogy ízlések és pofonok, tehát lehet, hogy ezek valakinek nem jönnek / jöttek be, én merő jószándékból írtam őket! :)


Jó olvasgatást!

2010. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!