Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen akciódús, izgalmas,...

Milyen akciódús, izgalmas, kalandos (nem ifjúsági) könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A 65 éves édesapámnak keresek könyvet. Szórakozásként,kikapcsolódásként olvasna. Kicsit tanácstalan vagyok, mert én nagyon másféle könyveket olvasok.

Lehet régebbi vagy újabb, kicsit szépirodalom/sci-fi/fantasy/történelmi is de nem szereti a szerinte unalmas, elvont vagy "túlzottan" szépirodalmi könyveket, sem a nagyon zsáneres, túl fantasztikus, túl elrugaszkodott/"nem emberközeli" regényeket.

Nem tetszett neki pl. a Vaják és a Vörös lázadás sorozat sem.


Ezeket kedvelte:

- Jack London és Ernest Hemingway regényei;

- Trónok harca sorozat;

- Michael Crichton: Ködsárkányok/13. harcos (a Chrichton-könyvekből már megkapta a számára megfelelőeket);

- Paul McEuen: Spirál.


Köszi!



2020. dec. 27. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Leányrablás Budapesten, azt vedd meg neki! Tuti befutó!
2020. dec. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 belapus ***** válasza:
56%

Bár Pierce Brown sorozata kissé "belezavar", de talán John Scalzi, Marko Kloos vagy Jack Campbell katonai sci-fijei jobban bejönnek.

Ha az űrt, mint közeget tengerre cseréljük, akkor szóba jöhet Patrick O'Brian Kapitány ​és katona ( magyarul sajnos csak két kötet ) sorozata.

Nekem tetszett Robert Low történelmi regényfolyama, a Felesküdöttek saga vagy ott van Benkő László regényciklusa ( kb 50 könyv ) a magyar történelemről.

2020. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!