Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mo Xiang Tong Xiu: A démoni...

Mo Xiang Tong Xiu: A démoni kultiváció nagymestere Kinek mi a véleménye a könyvekről?

Figyelt kérdés
Olvastátok már angolul is, vagy csak magyarul? Láttátok bármely adaptációt? Lehet beszélgetni. :)

2020. nov. 24. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Az élőszereplős sorozatot láttam eddig 4-szer, barátokkal közösen. Nagyon szeretem a sztorit, bár kérdéses, hogy el fogom-e olvasni a könyvet. Az angol rajongói fordításban rengeteg a hiba és a félrefordítás, a magyar kiadás első könyvét pedig kínosan egyértelmű, hogy egy szerkesztő sem olvasta át - tele van elütésekkel meg magyartalan megfogalmazással. Viszont hallottam, hogy a sok panasz miatt a következő könyvnél már jobban odafigyeltek erre, úgyhogy lehet adok neki majd egy esélyt.


A donghuát meg tervezem nézni. A manhuába csak beleolvastam.


Fanfictiont rengeteget olvastam, AO3-n hatalmas a(z angol) választék, szívesen ajánlok párat, ha valaki igényt tart rá. És már magyar fic is van 7 darab a Merengőn (az egyiket én fordítottam 😉), ott is lehet nézelődni.

2020. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy most jut eszembe, nagyobb eséllyel találsz beszélgetőpartnert a Mo Xiang Tong Xiu zónában a moly.hu-n.
2020. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak egy sima kérdést tettem fel, nem beszélgetőtársakat keresek. A Moly.hu-s zónában tag vagyok, köszönöm!


Amúgy szerintem a regény angol fordítása (én az Exiled Rebels Scanlation fordítást olvastam) zseniális. Igen, nem tökéletes, nem hibátlan, de szerintem nagyon korrekt és élvezhető. A regényeket magyarul is megvettem, ami eddig kijött, és én az első kötetnél sem tapasztaltam akkora hibákat. Igen, kissé döcög, vannak benne elírások, de nem olyan vészes. Bőven láttam rosszabbat is.

Az adaptációkat mind ismerem és szeretem is. :)

2020. nov. 24. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Kösz a lepontozást, I guess.
2020. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Láttam 3x az élőszereplős sorozatot, 3x a donghuát, egy ideig követtem a manhuát is, olvastam angolul a regényt, illetve most magyarul is olvasom/olvastam. Emellett a sorozatból hobbi szinten MV-ket készítek youtube-ra.

Nem kérdés, nagyon szeretem a történetet :) A könyvet angolul azután olvastam, hogy láttam már 2x a donghuát és egyszer a sorozatot, de a regény még így is letehetetlen volt számomra. Nagy szerelmem az egész sztori <3 Ez tipikusan az a fajta történet, amit az ember egy idő után újra elővesz, mert egy idő után hiányérzete támad.

2020. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb könyv, a film is nagyon jó, csakhát ott a cenzúra sajnos..
2023. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!