Hogy kezdjek el írni, ha kezdő vagyok?
Úgy érzem van tehetségem az íráshoz, de ezt csak abból vontam le, hogy írva mindig is erős voltam, illetve egyszer egy esszé versenyt is nyertem, plusz nagyon erős és jó a fantáziám, mély gondolataim vannak. Szeretném valahol elkezdeni, hogy lássam jó vagyok-e benne. Vannak jó ötleteim regényhez, de az rengeteg idő. Milyen más műfajban lehet még írni, ami kevesebb időt vesz igénybe és milyen platformok vannak, ahol meg lehet versenyeztetni az alkotást? Az lenne a cél, hogy kiderüljön, érdemes-e vele időt töltenem. Versírás nem érdekel.
Hogy kezdi el egy kortárs író?
Ha már esszé-versenyt is nyertél (úristen, az milyen lehet?), akkor már elkezdted az írást, nem?
Esszét az tud írni, akinek van fogalma az írástudományról, írásművészetről, hiszen elemezni is tudja, önálló meglátásokkal, észrevételekkel, gondolatokkal.
Ezért nem is értem, hogy mi itt a kérdés.
Írj minél többet, és észrevétlenül is fejlődni fogsz.
Publikálhatsz történeteket Wattpadon, vagy másmilyen oldalon, kezdésnek az is jó.
Az meg, hogy értelmes-e vele időt töltened... Ha élvezed, akkor természetesen, függetlenül attól, hogy mások mit gondolnak róla. :)
Ha úgy érzed, hogy van tehetséged az írásod, és szereted is csinálni, akkor ne gondolkozz, ne agyalj, hanem csak írj, ahogy jön. Ha megszáll az ihlet, írd ki magadból, és ahogy a többiek is írták: észrevétlenül is fejlődni fogsz egy idő után.
Bár szerintem ezt mondani se kéne.
Nem bántásként, de ha a lehető legkevesebbet akarsz az írásra szánni, és csak akkor csinálnád, ha “érdemes” lenne, akkor már rég nem éri meg.
Írni azért írj, mert szeretsz írni és élvezed az alkotás folyamatát.
Egyébként a kérdésedre válaszolva; rengeteg ilyen apró, gyakorlásra tökéletes forma létezik. Gyakorolhatsz leírást részletezni, valamint csak párbeszédet is írhatsz. Írhatsz levélregényt, rövid prózát, novellát, levelet is.
Elkezdeni pedig csak te magad fogod. Én régen csak párbeszédeket írtam, azt sem tudtam, mi az a központozás, továbbá mindent egymásra pakoltam; mondanom sem kell, mára ez korán sincs így. Ahogy haladsz, úgy fejlődsz
Én mindig is írtam, kis történeteket, novellákat, de sosem volt bátorságom belekezdeni egy regénybe, pedig voltak ötleteim. Persze az írás megmaradt, szakmai vonalon. Június elején elkezdtem írni egy krimit, mivel imádom a műfajt. A vázlatot elkészítettem, közben pedig mindig alakítottam rajta egy kicsit. Eszméletlen, ahogy a karakterek életre kelnek egy idő után! Negyvenezer szónál járok, pedig nem ülök egész nap a gép előtt.
Nem akarok magánkiadást, ezért majd kiadónál próbálkozom, DE ha sikerül is, anyagilag nem fogja megérni, mert minimális az összeg, ami a szerzőnél marad, ezt jó, ha tudod.
Viszont minden más tekintetben megéri: kreatívabb leszel, fejlődik az irásod, javul a helyesírásod a korrektúra alatt (amikor átolvasod és javítod a kéziratot), fejlődik a logikád (ahogy javítod a logikai bukfenceket a cselekményben). Ráadásul kikapcsol :).
Keress próbaolvasókat, akik elolvassák, amit írsz. Lehetőleg ne családtagot, vagy barátot, ők elfogultak lehetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!