Aki gyorsabban olvas, az csak lazábban van képben a leírtakkal, nem?
Olvatam, hogy egyesek napi 1 könyvet elolvasnak akár. Én is el tudok olvasni egy könyvet egy nap alatt, de az borzasztó felszínesen, fix hogy alap infókra sem emlékeznék utólag. Gyorsolvasásnak hívják az ilyesmit, és pont ezt a kritikát modnják azzal kapcsolatban, mint én.
Én pl. kizárólag rövid, tömör cicckeket szeretem, ezeket teljesen alaposan elolvasom, ha nem értem, akkor pedig még átolvasom az adott részt még 1x, illetve a nem értett fogalomra/korábbi kpacsolódó eseményre rákeresek, majd az után folytatom csak, ha midnen világos.
Teljes alaposságot szeretek, és emiatt lehetetlennek tartom az ilyen állítólagos napi 1 konyves csodabogarak létezését.
Fix hogy ha egy én egy hét alatt elolvasok egy 500 oldalas konyvet, illetve más egy nap alaptt, és utólag feltesznek 100 kérést, szeritnem az egy könyes személy a kérdések felénél csak a fejét vakarná.
Bár az is igaz, hogy ők a leírtak serinnt inkább regényeket olvasnak, azok pedig egyszerű nyelvezetűek, azokon tényleg csak átfutni kell.
Van különbség gyorsolvasás és gyors olvasás közt. Az előbbi valóban egy technika, általában tanulási módszerek közt javasolt, leginkább szakirodalomhoz, mikor szűröd a lényeges információkat, és valójában csak felszínesen futod át a teljes szöveget. Ennek tanulható a módszere, hogy miképpen szűrd megfelelően az olvasottakat.
Ha valaki szimplán gyorsan olvas, az ugyanazt csinálja, mint te a lassú olvasásnál, csak gyorsabban. Nincs összefüggés az érhetőséggel, ugyanúgy tud a kérdésekre válaszolni az illető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!