Mennyire lenne olvasott egy ilyen regény?
Szeretem a természetfölötti lényeket keverni a realitással, abból többnyire csak jó dolog sül ki. Korábban már írtam egy egészen jó kisregényt tündérekről, most úgy határoztam, ideje átnyergelni egy másik természetfölötti lényre.
Szóval! A regény a II. világháború alatt játszódna. Egy légitámadás során találat ér egy régi temetőt, benne egy kriptával, ahol már jó pár száz éve egy gonosz vempájör alszik, aki ennek hatására kiszabadul, sőt, elszabadul! Először csak civileket támad meg, viszont a beözönlő szovjet csapatok között bőségesen talál magának zsákmányt, egyre-másra ragadja el a szovjet katonákat, akikből ezek után később szintén vempájör lesz. Alig néhány katona akad, aki megpillantja a vempájört "akció" közben, de senki nem hisz nekik. Mikor aztán a tisztek között is egyre több lesz a vempájör, a hadsereg a felbomlás állapotába kerül, és senki nem tudja, hogyan, miként győzhetnék le a sok vempájört, arról nem is beszélve, hosszú távon mi történne a lakossággal...
A regény félig elbeszélés lenne, félig pedig a főhős szovjet katonák, illetőleg a vempájör szemszögéből lehetne olvasni az eseményeket.
A klasszikus vempájör irodalmat venném alapul, nem a tvájlájtos baromságokat: szenteltvíz, fokhagyma, kereszt, karó és napfény beválik ellenük, viszont abszolute golyóállóak, még a robbanószerek vagy a JSZ harckocsik páncéltörő lövege se érne el velük szemben semmit.
Először hasonlóra gondoltam mint az első. De aztán belegondoltam, hogy nem egy hétköznapi vámpír mese lenne, más közeget szánsz neki és a realitással némileg összekapcsolod. Ez nagyon sok műben sikeres szálat teremtett már. Viszont jobban gondold át, még csiszolni kell rajta de érdemes megpróbálni.
Utóirat: ne humorizálj... Vámpír, pont. Vagy ha valamiféle humoros-horrornak szánod a sztorit (az is egy alternatíva) akkor pedig legközelebb azt előre közöld, mielőtt a leírást elolvasnánk. Még egy: a klasszikus vámpír sztori elemek jók, de ha rám hallgatsz valami szubjektív dolgot is találhatsz mellé.
Így van, második válaszadó: igyekszem szakítani a népszerű vámpír-klisékkel, ahol egy ilyen történet többnyire játszódik. A tündérekről szóló kisregényem is hasonló történetvonalat követ (nyilván nem ugyanolyat), az "csak" 104 oldalas lett, ez nyilván hosszabb lenne.
Épp ez lenne a regény egyik alapfelvetése: mit tud tenni a nyers tűzerő, az emberi racionalitás, a tudomány, ha felfoghatatlannal kerül szembe. És hogy miért a szovjeteket választottam? Nehezítés miatt - ha emlékszel, anno náluk kőkemény ateizmus volt. Amiből egyenesen következik, hogy kereszthez, szentelt vízhez hozzájutni közel se olyan egyszerű...
Érdekelne, mit lehetne még finomítani, csiszolni rajta, illetőleg milyen jó ötleteid volnának. Szeretem mások véleményét hallgatni, pláne, ha ők is szeretik valamelyest a fantasy-t.
Nyilván a regényben nem humorizálnék, csak itt szoktam vempájörnek írni :))) ez még elnézhető nekem, remélem :)
Fő probléma tudsz-e érdekes szereplőket alkotni. maga a történet nem igazán egyedi. ha nem is vámpírral de sok formába előkerült ez. sírt megrongálják és gonosz előkerül. csak te most 2 vh és szovjetek közé helyezed.
ahogy látom vallási hátteret adsz neki, vámpír sátán gyermekei. persze kérdés ateista szovjetek ezt hogy dolgozzák fel de 100 oldal ezt kifejteni kevés. ez a rész össze lesz csapva.
könnyű vámpírgyártás igaz, akkor nagyobb sablonosnak kell lenni a végének. Egyik főhős karójába belerohan a főgonosz és minden szolga meghal vége a sztorinak.
persze lehet a vége vámpírapokalipszis, de valahogy nem árt feldolgozni miért most történik meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!