Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mennyire zúzza a videókártyát?

Mennyire zúzza a videókártyát?

Figyelt kérdés

Ha egy game simán megy szaggatás nélkül full HD-ban és a feladatkezelőben azt írja ki, hogy 95-100% a GPU használat?

Mennyire szabad elhinni. Igaz, hogy nagy területű a és felső nézetes a game, de nem tölt mikor teleportálok, csak mindent a megfelelő textúrával megjelenít. Max fél másodperc.

Tényleg ennyire lehúzza a GPU-t, úgy hogy nem is szaggat?

Mellesleg RAM-mal nincs gond VGA 3GB-os. (gtx950m laptop) és egy intel HD-grafikus (low) kártya.

Köszi előre is!



2018. jan. 18. 21:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem régi a laptop. Nem akarnám pár hónap alatt hazavágni a videó kártyámat.
2018. jan. 18. 21:03
 2/7 anonim válasza:
Szerintem nem gond, bár nagyon nem érek ezekhez. Van egy ismerősöm, aki folyamarosan 100%-on tartja. Nincs esetleg a játékon belül a grafikai beállításoknál egy mutató, ami mutatja, hogy mennyi van használva a kártyából?
2018. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem kapcsolod be a vsyncet, magyarul annyi FPS-t nyom ki magából a VGA amennyit bír, akkor ha nincs extrém procilimit egyértelmű, hogy 100% közelében jár. Bekapcsolod a vsyncet máris nem lesz 100% a kihasználás és az FPS ed is max 60 lesz ( Vagy épp amennyi a monitor frissítése )
2018. jan. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó tudni! :) Én pont fordíva tudtam, hogy a vsync bekapcsolva húzza lefelé a gépet, mert több fps-t ad. Köszi felvilágosítást!
2018. jan. 19. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:

a virtuális szinkronizáció (azaz v-sync) eredetileg a kép szétcsúszását akadályozta meg egy fix fps számmal (ami általában 60, mivel ennyit tud a legtöbb monitor megjeleníteni).

Vsync nélkül, szabadon felszaladgáló fps-sel lehet ilyen:

[link]

2018. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a virtuális jó lesz vertikálisnak is...
2018. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja, annak is elmegy :D Siettem.
2018. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!