Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen játékot ajánlotok?...

Milyen játékot ajánlotok? Mindegy milyen viszon ez a 2 fontos! :jó legyen, max 4000, -

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Stílus? (FPS? TPS? RPG? RTS? Kalandjáték? Sportjáték? Autóverseny?)

Kor? (Kilencvenes évekbeli klasszikus? 2000-es évek eleje? Egy-két éves? Friss? Vagy mindegy?)

Egyéb elvárások? (Korhatár-besorolás? Történet? Játékidő? Fejlesztőcsapat? Kiadó? Bármi egyéb?)


Max 4000 forint az a pár éves játékok budget kategóriája. Ezen belül rengeteg van, a jó meg relatív, lehet, hogy ami nekem világelső játék, azt te rühellenéd és fordítva. Tehát némi konkrétum nem ártana.


Ezt szem előtt tartva tessék pár cím, ami nekem kedvenceim és szerintem mindegyiket lehet kapni 4 000 forint alatt. (Nem néztem utána konkrét boltokban, de amikor én vettem akkor is közel voltak az említett árhoz már, vagy még benne is voltak.)


Baldur's Gate 1-2 (Összefüggő sztori, csak egyben van értelme, de ha minden igaz, akkor az együttes pakk, kiegészítőkkel együtt is befér az árba.)

+: Minden idők legjobb szerepjátéka. Kidolgozott világ és történet, élethű karakterek, tekervényes történet (még az opcionális mellékküldetéseknél is) és brutális játékhossz. (Csak a fősztorin normálisan végighaladva is bőven 100 óra felett van, ha maximalistán végigtolod - értsd minden szöveg elolvasása, minden terület felderítése, minden küldetés megcsinálása, stb. - akkor a két rész kiegészítőkkel meghaladja az 1 000 órát is akár.)

-: A grafika - bár stílusos, de - elavult (2000-es játék) és angol tudás KELL. (Van magyarítás, de nem teljes és ennél a játéknál létfontosságú a szöveg megértése.)


Fahrenheit - The Indigo Prophecy

+: Sötét és csavaros sztori, logikát és reflexet egyaránt próbára tevő játékmenet, ahol egyszerre alakítasz egy gyilkost és az utána nyomozókat. Újszerű megoldások, brutálisan jó sztori.

-: Egyik másik feladat idegesítően nehéz. (Annyira nem vészes: le lehet állítani a nehézséget bármikor.)


Beyond Good & Evil:

+: Egyedi világ, élethű, egyedi karakterek, remekül kitalált és tálalt sztori. Az akciórészek, az ügyességi minijátékok és lopakodás is jól meg van oldva, jól kezelhető és illeszkednek egymáshoz.

-: Kissé érdekes cliffhangerel végződik, a második részre meg csak várunk... (Készülget elvileg, de - elvileg - csak konzolra, PC-re nem.) Egyes pályaszakaszok elég nehezek, a főellenség meg kib.aszottul frusztráló.


Sacrifice:

+: Teljesen egyedi játékmenet, kissé elborult, morbid humorral átitatott világ és párbeszédek. Relatíve régi, de gyakorlatilag utánozhatatlan RTS, amely méltatlanul bukott hatalmasat anyagilag.

-: Maximum Vateráról, vagy eBayről tudod megszerezni már szerintem, legalábbis én úgy tudom, hogy már nem gyártják/árulják boltban. A vége felé marha nehéz.


Diablo II + Lord of Destruction

+: Felülnézetes akciójáték, szerepjátékos beütésekkel. Véletlenszerűen generált pályák, töménytelen ellenfél és felszerelés. Hangulat és kihívás remekül belőve.

-: A grafika már megjelenéskor sem volt az igazi. Ha egyedül tolod, akkor a legnehezebb fokozaton BRUTÁLISAN szívatós.


The Orange Box

(Tartalma: Half-Life 2, Half-Life 2 Episode One, Half-Life 2 Episode Two, Team Fortress 2, Portal)

+: A Half-Life széria az FPS-ek egyik nagyágyúja. Érdekes történet, sajátos világ, de ami a legfőbb: FIZIKA. A tárgyak többsége összetörhető, vagy - megfelelő fegyverrel, elmozdítható, méghozzá reálisan lemodellezve. Így van olyan rész, ahol egyetlen lőszer elhasználása nélkül is tömeget lehet irtani. A Team Fortress egy online lövöldözős őrület, rajzfilmes grafikával, humorral, kasztokkal (mérnök, orvos, kém, piromániás, nehézfegyveres, stb.) és pörgős játékmenettel. A Portal esetében pedig logikai FPS-ről beszélhetünk: nem kell (és nem is lehet benne) ölni. Az egyetlen fegyver egy teleportokat nyitó +puska", ezzel kell végigcsinálni az egyre nehezedőbb pályákat.

-: Használtan nem jó venni és ha meguntad, nem tudod eladni - agy csak nehezen: a játék a Steam rendszerében nyilvántartja az elért kitüntetéseket, bónuszokat és a felhasználói fiókodhoz köti őket.


The Elder Scrolls III: Morrowind

+ Szabadon bejárható, hatalmas játéktér, rengeteg küldetés és karakter, teljesen személyre szabható karakter, netről gigantikus mennyiségű mod telepíthető a játékhoz.

-: egy idő után ellaposodik (nálam ez úgy 350-400 óra körül jött el)


Gothic 1-2:

+: egyedi, kissé klausztrofób hangulat (főleg az első résznél), élethű világ, jó fejlődésrendszer.

-: Elavult grafika, nehezen megszokható irányítás, bugok.


Spellforce + Breath of the Winter:

+: Sajátos RTS-RPG keverék, érdekes történet és világ (bár nem a legeredetibb), ehhez illeszkedő hangulat (az a zene... :) ).

-: ingadozó nehézség: vannak nagyon könnyű és brutálisan szívatós pályák az elején és a végén is az egyjátékos módnak.


Ennyi így első nekifutásra. Beraktam gamerek körében totál közismert játékokat (HL2, Diablo 2) és kevésbé ismerteket is, mert nem tudom mennyire vagy otthon a témában. Ha konkretizálsz kicsit, vagy valamit nem értesz, akkor megpróbálok még segíteni. Ha sportjáték vagy autóversenyes példányok érdekelnek, az nem az én asztalom, olyanokkal egyáltalán nem játszok.

2010. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ!"Le a kalappal!"Nagyon jó volt, és hosszú.Kössz!
2010. máj. 29. 12:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem az Orange Box tetszett ezek a gothic féle játékok nagyon nem jönnek be, "égnek tőlük a hátamon a szőr".
2010. máj. 29. 14:30
 4/5 ULTRAGOKU4 ***** válasza:

resident evil 4,5,6 (személyes kedvenc)

amnesia

battlefield 2

gta san andreas

metal gear solid 3

dragon ball z: budokai tenkaichi 3

dragon ball z: ultimate tenkaichi (inkább ez mint a másik dragon ball) megjegyzés: az ultimate tenkaichi kevesebb karaktere van ugy max 70 körül a budokai tenkaichi-n pedig 160-161 karakter csak story mod-ban végig kell játszanod hogy meglegyen MINDEGYIK karaktered. ugy 20 at vagy 30 at kell megszerezned!

need for speed carbon

need for speed undercover

need for speed most wanted

need for speed pro street

gta vice city

gta liberty city stories

gran turismo 3-4

remélem segítettem! FIGYELMEZTETÉS! -> EZEKET CSAK AKKOR AJÁNLOM HA VAN PS2-D HA NINCS AKKOR NEM MINDEGYIKET TUDOD MEGSZEREZNI! BÁR A LEGTÖBB VÉGÜLIS MEGSZEREZHETŐ :))

2012. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ULTRAGOKU4 ***** válasza:
amiket első válaszíró irt azok szinte csak olyanok mint az mmorpg játékok tehát az ilyen metin2 metin2mester meg ezek a szarok
2012. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!