Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy kell játszani a fütyi...

Hogy kell játszani a fütyi nevű kártyajátékot?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
jó neve van xD
2010. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

magyar kártyákkal kell játszani..

ha van 3(vagy 4-5 is lehet ki hogy szokta)ugyan olyan kártya a kezedben akkor ezt kell mondani hogy fütyi és lekell dobni az asztalra..ha jól tudom így kell játszani

2010. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ja bocs rosszul írtam...

a fütyi lényege amint leírtam az előbb hogy 3-4azonos kártyának kell lennie


4-6 játékos játszhatja..

ha pl 4-en játszátok így kell:

3 játékos kap 3-3 lapot és egy játékos 4 lapot

aki a 4 lapot kapta az egy olyan lapot ami neki nem kell oldalra adja és sorba ezt csinálják amilyen lap nam kell neki oldalra adja és ha megvan a 3 ugyan olyan lapja ledobja és azt mondja fütyi!akinek úgy osztják a lapot és egyből három ugyan olyan lapja van az egyből ledobhatja.


bocs ha nagyon bonyolultan írtam le

2010. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fütyi :D

De azért érdekesnek hangzik.

2010. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Farkasölő Edmund válasza:
100%

Nos, akkor én fellebbentem a fátylat a titokról. :D

Gyerekkoromban sokszor játszottam ezt a játékot. Igaz mi nem fütyinek, hanem kukunak hívtuk, de ez lényegtelen. Magyarkártyával játszák, minimum 3 ember kell, de akár tízen is játszhatják. Osztáskor egy ember kivételével mindenki három lapot kap. A kivétel a kezdő játékos, ő négyet kap. A játék lényege három lapot úgy összevariálni, hogy egyforma szín, szám, vagy figura legyen. A játék menete: a kezdő játékos (aki négy lapot kapott) egyet továbbad a következőnek, aki egyet szintén továbbít, és így tovább a többi is. Ez addig megy amíg mindenkinek össze nem jön a három egyforma. Akinek megvan, az színnel lefelé leteszi a lapjait, és azt mondja: KUKU! Akinek nem jön össze, az a vesztes. Itt jön a lényeg! Avesztesnek ki kell találni, hogy a többieknek, milyen lapjai vannak. És jaj neki ha nem találja ki! Ugyanis akkor emelnie kell, és amekkora értkű lapot emel, annyiszor ver rá a kezére a győztes. :( Ha királyt emel, akkor kegyelmet kap.

Annyit még hozzátennék, hogy voltak akik nagyon durván szétverték egymás kezét, mi inkább csak jelképesen megkocogtattuk. De jó móka volt. :)

2011. márc. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A fütyit minimum négy ember játszhatja.Mindenkinek négy lapot osztunk. Gyorsan kiválasztjuk melyik kártyát gyüjtjük. A nem szükséges kártyák közül körönként egyet ledobunk. Akinek előbb gyűlik össze a 4 egyforma kártyája, az lecsapja a kezét, és elkiáltja magát, hogy Fütyi! Aki utoljára teszi be a kezét és utoljára kiáltja, hogy Fütyi!, az kap egy F betűt. Újra osztjuk a ledobott lapokat és megismétljük a kört, minden kör végén a vesztesnek adva egy újabb betűt a szóból. Amikor valakinek összegyűlik a teljes szó, végrehajtja a megbszélt büntetést; pl. igyon meg 4 pohár vizet, 1 pohár ecetet, csináljon 25 fekvőtámaszt, stb.

Jó szórakozást!

2015. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Középsuliban toltuk lyukasórákon pl. :)


A szabályokat már leírták, a végén a lényeg a vesztesnek ahány lap maradt a kezében annyi ütés bütyökre a kártypaklival. tök felez, zöld dupláz, király kegyelmet jelent. Votl mikor behoztuk azt is szabályban, hogy a piros tripláz. Végzősként sokat nyomta mindenk iaz iskolában mindenkinek sebes votl a bütyke :)

febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!