Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miert ilyen nevetségesen nagy...

Nyarierik123 kérdése:

Miert ilyen nevetségesen nagy a minecraft gépigénye?

Figyelt kérdés

Gondoltam letöltöm a minecraftot de először megnézem a gépigényét, azt gondoltam hogy (grafika alapján) kell neki 32 mb (vagy annyi se) vram, 128 mb ram, 1 ghz proci. aztán megnéztem a gépigényét mondtam is hogy "mivaaan hogy lehet ilyen nagy amikor a leggagyibb telók lagg nélkül viszik"

Persze a gépemen szét akadja magát(min. Grafikán).

Mit lehet tenni hogy 1 gb ramon, 1.8 ghz procin, és 256 mb vramon futtatni tudjam min. 25 fps-el?(jelenleg 4-7 fps-em van)



2017. febr. 15. 08:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
DDR2-es ram kell bele
2017. febr. 16. 06:13
 12/18 anonim ***** válasza:

Ezek csak számok, amiket itt felsoroltál. Sem a gépigényben, sem a gépedben nem ezek lesznek a meghatározóak, amikor a játék megfelelő futtatásáról beszélünk.


Jobb lenne, ha le tudnád írni az alkatrészeid részletesen. Milyen alaplap, milyen processzor, milyen videokártya (ha integrált, azt a processzor típusából is meg lehet már mondani), milyen RAM, milyen tápegység, stb.? Nem elég annyi, hogy 1.8GHz processzor és 256MB VRAM, ezek semmitmondó adatok. Épp annyira, mint amikor a hozzá nem értő júzer vesz egy 4GB-os videokártyát, de az a 4GB VRAM egy gagyi GT630-on van. Az életben nem fogja kihasználni a 4GB VRAM-ot, mert gyenge a GPU.


Ha nem vagy biztos a géped adataiban, AIDA64 vagy Speccy nevű programok segítenek a kiderítésben.


Költeni egyébként nem feltétlen éri meg a gépedre, hisz hiába írod, hogy "a géped új", a DDR2-es RAM-ból következtetni lehet arra, hogy az alkatrészek régiek és elavultak, így legfeljebb újonnan vettél egy előre összerakott, régi gépet.


A memóriáról még annyit, hogy ha az a RAM stick, amit bele akarsz rakni is DDR2-es, és az alaplapod is DDR2-es RAM-okat fogad be, nem tudod "tönkrenyúzni", ugyanis más típus bele se megy. Az előfordulhat, hogy a mostani RAM stickeddel nem fogják egymást túlzottan szeretni (feltéve, hogy min. 2db RAM slot van, és mindkét sticket egyszerre használod), de a legrosszabb, ami történhet, hogy nem tölt be a rendszered, beep kód jelzi, ha valami baja van.

2017. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Most suliban vagyok de ha otthon leszek majd leírom az adatokat,

Annyi biztos hogy a videokártya intel, a proci neve pedig intel atom

A gép márkája pedig xerox

2017. febr. 16. 13:51
 14/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a gépet nem vettem hanem tombolán nyertem
2017. febr. 17. 15:14
 15/18 anonim ***** válasza:
Én 8 évvel ezelőtt megvásárolt akkor gamer pc-n nyomom és elég szépen megy.
2017. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Legnagyobb probléma az, hogy a Java nincs windows alá optimalizálva.


Rakjál fel Linux-ot, azon szépen fog gurulni.

2017. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Linuxhoz nem igazán értek.

Nincs valami game booster vagy valami, vagy vegyek több ramot?

2017. febr. 26. 13:59
 18/18 anonim válasza:
Nekem egy kb:12-13 éves gépem van,és tökéletesen fut! :D
2018. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!