Szeretnék elkezdeni a Magic the Gathering-el játszani, hol kezdjek?
Ha egyetlen kártyád sincs, akkor egy nem túl régi kiadás Deck Builder's Toolkit-je lenne jó kezdetnek. Elég olcsó (Magichez képest), sok lap van benne, és több pakli összerakható, főleg, ha minimum két színnel játszol. Sajnos nagyon egyéni témás paklikra nem alkalmas, de neten vadászhatsz hozzá magánszemélyektől olyan lapokat, amikkel szerinted érdemes bővíteni. Továbbá ott vannak a boosterek, csak ugye nem tudod mi van benne. De mindben van egy garantált rare/mythic rare, csak nem tudhatod, hogy az neked hasznos lesz-e.
Itt egy példa: [link]
A fentebbiek standard játékra érvényesek. Én inkább EDH (Commander) párti vagyok, ha arról lenne kérdésed, többet tudok róla mondani/ajánlani.
Ömleszett pakk ? Az Booster Pack , nem ? Olyanokat nem hiszem, hogy vennék igy kezdetnek , talán hogyha már rákattanok a dologra :)
Egyenlőre nekem nem fontos az egyedi paklik összerakása , szóval a Toolkit elég jól hangzik . Csak melyik változatot éri meg a legjobban full kezdőnek ? Vagy nincs hatalmas külömbség kettő között ? Illetve utánnanézhetnék Google-on , de nagyon örülnék itt egy Standard \ EDH játék stb. magyarázatnak :)
Minden toolkit tartalma le van írva, könnyen rá tudsz keresni. A főbb kártyák fixek (egy erőteljes rare minden színből), de van néhány kisebb "csomag" benne, ami félig random. Nem emlékszem rá, de mondjuk van 6 féle összeállítás, amiből te random 3-at kapsz. A többi része adott.
A standard 1-1 elleni csata, általában (minimum) 60 lappal, ahol egy lapból maximum négy egyforma lehet a pakliban, kivéve a basic landeket.
Az EDH pontosan 100 lapos, minden lapból csak egy lehet (kivéve a basic landeket), és direkt arra van tervezve, hogy többen játszotok. Ketten is lehet, de bizonyos képességek 3-4 játékostól mutatkoznak meg. 20 helyett 40 életetek van, ha valaki egymaga lever rólad 21 vagy több életet, kiestél (két játékos esetén nyilván nincs értelme). Mindenkinek van egy kijelölt parancsnoka, ami megszabja a pakli színeinek összetételét, illetve egy plusz zónából indul. Bizonyos lapokat tilos használni EDH játékban. A mulligan szabályok szintén módosulnak EDH esetén.
Én azért szeretem ezt jobban, mert 100 lapból, ahol mindenből csak egy van, sokkal több kombináció születik és változatosabbak a párbajok.
Szerintem csak jövőhétre lesz meg , viszont annak ellenére ,hogy van némi tapasztalatom a játékkal , nagyon jól esne egy kis "élő" oktatás , mivel igy hamarabb megérteném :)
Viszont egy kérdés : A külömböző kiegészitők , mind behoznak a játékba új szabályokat\új egység tipusokat ? Ezek a szabályok meg tovább mennek a következő kiegekbe ?
"Szerintem csak jövőhétre lesz meg , viszont annak ellenére ,hogy van némi tapasztalatom a játékkal , nagyon jól esne egy kis "élő" oktatás , mivel igy hamarabb megérteném :)"
Szólsz és egyeztetünk, csak akkor azt privátban. Én sem vagyok profi játékos, de elég sok időt öltem szabályelméletbe.
"A külömböző kiegészitők , mind behoznak a játékba új szabályokat\új egység tipusokat ?" Általában igen. Új mechanikák szoktak megjelenni, amik aztán vagy előkerülnek újabb lapokon is, vagy csak elvétve. Az alapképességek, amik régóta megvannak (lifelink, deathtouch, first strike, vigilance stb.) gyakoriak maradnak, míg a blokk/kiegészítő függők (wither, bushido, myriad, madness, stb.) előfordulása ritkább.
"Ezek a szabályok meg tovább mennek a következő kiegekbe ?" Az érvényességük megmarad, de ritkul a későbbi kártyák száma, amin szerepelnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!