Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » H. P. Lovercraft cthulhu?

H. P. Lovercraft cthulhu?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni összesen hány kötete van a cthulhu-hoz köthető műveknek időrendi sorrendbe (cthulhu hívása stb)

illetve hol érdemes őket megrendelni


esetleg itt ?


[link]


válaszokat köszönöm!



2016. nov. 11. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Időrendi sorrend nem nagyon van, a legtöbb novella önálló, és nincs közöttük kapcsolat.

A Howard Phillips Lovecraft összes művei három kötete mindent tartalmaz, amit Lovecraft valaha is írt. Csak siess, mert a Szukitsnál akkor szoktak ilyen nagy leárazások lenni, ha már kifutóban van a készlet.

2016. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Heló!


Először is tisztázzuk, hogy rengeteg Lovecraft mű pár oldalas. Mindössze pár nagyobb hangvételű írása van. Ezt vedd figyelembe - nem tudom pontosan, mire számítasz a műveknél, de jobb ezt tisztázni.


SZóval itt nincsenek "kötetek" Cthulhu-ról. Sőt. Szóval ha voltaképp egy olían könyvre száímtasz, ami több száz oldalon Cthulhu a legyőzendő gonosz és mondjuk köré építkezik egy történet, mint mondjuk a Gyűrűk Urűban, nos, csalódni fogsz.


Voltaképp ezeket kellene elolcasnod:


The Call of Cthulhu

The Dunwich Horror

At the Mountains of Madness

The Shadow over Innsmouth

The Dreams In The Witch House

The Haunter Of The Dark

The Whisperer in Darkness

The Thing On the Doorstep

Pickman's Model

The Colour Out Of Space

The Shadow out of Time


Vagy megvenned ezt:

The Complete Cthulhu Mythos Tales


Amikor ez akciós, ez is megéri (Nekem ez van meg, voltaképp az egyik, ha nem a legszebb kiadás): [link]



Ha nem tudsz angolul, szívás, emrt így a pár magyarul kaidott köynvre kell koncentrálódnod. Így pedig a Szukits 3 kötetes kaidványa a legjobb váalsztás, amennyiben akciós.

2016. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kettest kiegészíteném még:


The Case of Charles Dexter Ward

2016. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sokáig úgy voltam vele, hogy megveszem a 3 db Összes művét, de a mivel már megvolt a legtöbb, ezért nekem csak ezek vannak meg:

Holdárnyékban (Valhalla Páholy 1998)

Etyx falai közt (Dávid Könyvkiadó 1995)

Cthulhu hívása Valhalla Páholy 1993

Az álom fala mögött (Lazi kiadó 2000)

Árnyék az időn túlról (Lazi kiadó 1998)

Az őrület hegyei (Lazi kiadó 1998)

Árnyak a kapu előtt (Lazi kiadó 2001)

Az árnyak borzalma (Lazi kiadó 1998)

Ezeken kívül megvan még a Cthulhu hívása szerepjátékos könyv és egy Nekronomikon is, melyet Lovecraft írt Abdul Alhazred álnéven.

Sajnos egyik se tartalmazza a "Szín az űrből" című művét, de már olvastam és tudom ajánlani.

2016. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!