Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen LEGO-k a legnépszerűbbe...

Milyen LEGO-k a legnépszerűbbek manapság a gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Star wars? Angry birds? Nexo?...

2016. szept. 9. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

amit a gyerek kedvel, többnyire az :D

Amit sokat lát TV-ben, interneten, hirdetésekben stb.


Én a Star Wars-t mondanám, mert elég nagy a múltja meg kb mindenhol az ember képébe tolják.

2016. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Korosztálytól függően.:

DUPLO, City, Classic, Creator, Pirates, Architecture, Technic, Mindstorms


A többi általában "divatlegó". Érdemes azt is nézni, hogy adott csomagban egy építőelemnek mekkora az átlagos ára.


A Pirates-ből egy nagy klasszikus a "nagy kalózhajó" (két árbocos).


Az erődök (western erőd, várkastély) is klasszikusak, ha éppen gyártanak ilyet.


A City-ben a repülőgépek vagy pl. űrhajó, űrsikló kilövőállvány (ma már talán nem gyártják).


A Technic-ben a lánctalpas kotrógép, a daruk, az autók klasszikusak. Itt nem minden "játszható" felépített formájában, főleg a nagyobbak nem mindig, inkább az építés az öröm.


Fiúnak, vagy lánynak lesz? Mert ma már vannak lány legók is, amiket fent nem soroltam fel.

Érdemes más márkaneveket (film címek, filmstúdiók, autómárkák) magukban nem rejtő LEGO terméket választani, mert ellenkező esetben kifizettetik veled az adott márka jogdíjait is, ill. belekényszerítik a gyerekedet az adott márka gondolatvilágába, ami alapvetően ellenkezik a LEGO kreativitásra nevelő szellemiségével!

2016. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

LEGO Digital Designer 4.3 : [link]

(Ingyenes és a laptopodon, PC-den ezzel is jót szórakozik a gyereked.) Ez hivatalos LEGO szoftver. Kisebb gyermekbetegségei vannak, ha ezzel játszik mentse gyakran, amit épített, de egyébként szórakoztató!


LEGO-t lehet benne építeni, tervezni 3D-ben, majd elmenteni! Elvileg van egy LEGO közösségi oldal, ahova fel is lehet tölteni a legjobb terveidet, ha nagyon profi vagy nyerni is lehet, bár ez nehéz, mert egyesek tökélyre fejlesztették az otthoni virtuális LEGO tervezést...

Elképesztő dolgokat terveznek, építenek, pl. életnagyságú, működő diesel motort..., hasonlók... Nyilván nem mind itt terveződött, hanem vannak profibb a nagyon komplex nagyméretű LEGO építmények megtervezésére is alkalmas nemhivatalos CAD programok.


Élethű 1:14-es F1-es versenyautókat is tervezett egy ember, meg is építette őket és az egész olyan jól sikerült, hogy a LEGO meg is vette tőle a terveket (sajnos nem kezdtek gyártásba, pedig fantasztikus modellautók lennének, a 60-as, 70-es, 80-as évekből, Ferrarik, McLarenek, Lotusok, Williamsek, hatkerekő Tyrell, ventilátoros BRM, stb.).


Vagy, már 2014 óta nem támogatott, de hasonló.:

[link]

2016. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló jól leírta a lényeget. Én pl. a City szériáért voltam oda meg vissza. Szüleim néha bepróbálkoztak UFO meg Aquazone cuccokkal, de szerintem látták rajtam, hogy nem vagyok érdekelt benne. :D


Szerintem nem lehet nagyon átlagot vonni, hogy mi ma a népszerű. Egyéni ízlés kérdése. Valószínű valahol mindegyik az, különben nem gyártanák őket. A személyes tapasztalataimból kiindulva, ha LEGO-t szeretnél venni, akkor valami olyasmit, ami tartalmasabb, mert egy gyerek szemét nem fogod kiszúrni egy ilyennel:

[link]


El lehet vele bohóckodni, de azért ez mindjárt más:

[link]


Vagy akár ez:

[link]


Az ilyen "közepes méretű" szettekkel már lehet valamit kezdeni, 5-10 ezer Ft körül mozognak, attól függ mit nézel ki.


A nagy szettek, tűzoltó állomás, vonatok, stb, azok már pénztárcásak, 20-30, vagy még több, amit elkérnek érte.

2016. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még egy jó tanács.: Ne a plázában lévő játékboltban vedd meg, ott csak nézd ki és rendelj egy LEGO szakkereskedésből, akik csak LEGO-val foglalkoznak (pl. panel alatti kisbolt, aki csak LEGO-val foglalkozik)!


A nagy szetteknél, akár 5000 Ft-al olcsóbban juthatsz hozzá! A nagy áruházláncok polcpénzt is kérnek a termékekért és ezt is kifizettetik veled végül...

2016. szept. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ár-érték arányban most a " LEGO Technic - Lánctalpas daru (42042)". szerintem a legjobb választás, ha a műszaki tartalom is fontos.


Ha kisebb gyereknek lesz Karácsonyra és a műszaki megoldások annyira nem fontosa, akkor ár-érték arányban, még a "LEGO Technic - 24 Hours Race Car (42039)"-t tudnám mondani. Ez utóbbi függetlenül rugózó kerékfelfüggesztése miatt érdekes. Szép nagy, a fenti kotrógépnél olcsóbb.


A "csúcs" technikek ma elérhetetlen áron vannak és műszaki tartalmukban nem érnek annyit.


Ha pl. az új Porsche Technic (42056) autót nézzük, ott kvázi kifizettetnek még 50 000 Ft-ot csak azért mert egy Porsche REKLÁMOT eladnak a kedves gyereknek és szülőknek.


A benne lévő 4 sebességes szekvenciális kormányváltó nem ér annyit szerintem... Becsapás... 100 000 Ft-ért!


Röhej, hogy a piros színű rugókkal és a féknyergeket imitáló sárga sima 4-es lapokkal reklámozzák. :-)


Ez a Technic 50 000 Ft-ot sem ér meg!

Símán eladnak egy 30 és 40 000 Ft közötti csomagot háromszoros áron, csak azért, mert Porsche matricákat raktak rá! Nevetséges, ez max. a gyűjtők esetében megtérülő üzletfilozófia!


A LEGO valaha játék volt...

2016. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!