Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért laggol a Minecraft 64...

Miért laggol a Minecraft 64 bites rendszeren?

Figyelt kérdés
A menüben, illetve a játékban nagyon akadozik a játék. 32 biten viszonylag jónak mondtahtó, de ha már van rá legetőség 64 biten szeretném. Adtam 2 GB memóriát a játéknak, magasra tettem a prioritását, levettem a játék grafikáját alacsonyra és az optifine modot is telepítettem, de semmi. Laptopom spec.: win10 64 bit, intel pentium n3700 proci, intel hd grafikus chip (Braswell), 4 GB memória.

2016. aug. 20. 20:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Minden driver ès a java a legfrissebb.
2016. aug. 20. 20:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Windows 10-et valamiért nem szereti a játék. Linuxon tökéletesen fut ugyanezzel a konfiggal.
2016. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mesterMC-t használsz, akkor úgyis az a baj, optimalizálatlan elmaradt hulladék.


A másik: Az intel pentium notebook proci nem éppen erős, arról már nem is beszélve, hogy intel HD az a prociba rakott integrált videokártya (röviden igp).

4GB memória elég kevéske, főleg mivel csak a win 10-nek kell 2.5 GB alapjáraton, szóval a 2 GB-od is max 1.5re surranhat fel.


Milyen java-t raktál fel mellé? Mert a hivatalos java weblapon ahol csak a download gombra kell nyomkodni, az mindig 32 bit-es java, ami nem jó 64 bit-es rendszerhez, külön rá kell keresni hogy java 64 bit, és azt leszedni.

2016. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Win 7-én ugyanezzel a konfiggal 60-80 fps-em is volt, így nem azokkal van a probléma. A 64 bites javát nem a letöltésgombra kattintva töltöttem le, hanem bal oldalon az "all java downloads" fülön az offline (64 bit) telepítőt szedtem le.
2016. aug. 21. 07:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem MMC-t használok hanem eredetit. Nekem alapjáraton a windows 1,5 GB ramot eszik.
2016. aug. 21. 07:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Linuxon kb 500at, es mehet a jateknak 3 gb is.
2016. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De annyira biztos nincs szüksége és csak a Minecraft miatt nem akarok Linuxra váltani.
2016. aug. 21. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Win 10-et frissen újratelepítéssel (tehát tiszta telepítéssel) raktad fel, vagy csak frissítettél win7-ről? Mert nekem sok bugom volt csak frissítéssel, de a tiszta telepítés megoldotta.
2016. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen tiszata telepítéssel
2016. aug. 22. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!