Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Xbox One konzolhoz szeretnék...

Xbox One konzolhoz szeretnék venni egy megjelenítőt, nem Tv re gondoltam, hanem monitorra pl. Acer Predator XB sorozat valamelyik tagja. Kérdés melyik?!

Figyelt kérdés
Azon vacillálok, hogy UHD-t vagyis 4K monitort vegyek, vagy Full HD, esetleg WQHD.. melyik lenne az ideálisabb egy ilyen konzolhoz.. Azt hallottam, hogy pl. a 4K monitorok nagyon jók meg szép kép stb, de komoly hardver kell ahhoz, hogy élvezhető legyen a játék... annyira nem értek ezekhez, de a 4K-sakat nem igazán ajánlják játékokhoz, mert nem lesz szép a kép.. De ez nem egy számítógép, hanem konzol és ebben az esetben mi a helyzet..?? Valamint IPS paneleset, vagy TN paneleset vegyek? Tudom az IPS újabb és szebb, de magasabb a válaszidő pl. 4ms míg a TN panelnél 1ms! Milyet vegyek, ez a kérdés!

2016. máj. 26. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

4k-s monitorhoz édes kevés az xbox one de még a ps4 is. oda már valamit fel is kéne mutatni.

max 2k-s monitor.

2016. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A monitort csak Xbox One-hoz használnád vagy PC-hez is?
2016. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak xbox one hoz!
2016. máj. 27. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:

És miért ragaszkodsz a monitorhoz? Xbox one max felbontása úgyis full hd, ha 4k-s a monitor, attól nem lesz szebb a játék, és annyi pénzért már egy normális TV-t is lehet kapni. Magasabb frissítési frekvencia sem számít, mert max. 60 fps-t fognak produkálni a konzolos játékok, de leginkább 30-60 között ingadozik, vagy fix 30. Én inkább egy nagyobb TV-t választanék a helyedben, mert a nagy képernyő az mégis csak nagy képernyő. (TV-nél viszont nézni kell a válaszidőt, hogy ne legyen nagyon nagy)

Ha mindenképp monitort szeretnél, akkor egy full hd 60hz-es IPS bőven megteszi, nem kell más. 4ms és 1ms-es válaszidő között meg nem fogod észrevenni a különbséget.

2016. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok köszi! Hát az az igazság, hogy lehet, igazad van.. valóban ennyi pénzért már elég komoly TV-ket lehet kapni és azon legalább tvézni is lehet, nem úgy mint a monitornál.. viszont a 144Hz mégis csak 144Hz... valamint ezek a monitorok szemkímélőek, csökkentik a vibrációt stb. tehát elég komolyak, kimondottan játékra vannak kifejlesztve.. de átgondolom, amit írtál, úgy érzem érdemes!
2016. máj. 27. 23:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van 144 hz-es monitorom, de annak kizárólag PC-n van előnye, ahol 60 FPS felett tudsz játszani. Ezen felül van egy full hd TV-m is, és utóbbin kényelmesebb játszani kontrollerrel. Szemkímélés szempontjából szerintem megint a TV jobb, mivel nagyobb a képernyő, nem kell olyan közel ülnöd hozzá, mint egy kisebb monitor esetében. Ha a közeljövőben szeretnél egy PC-t is, akkor talán megéri egy monitort venni, de amúgy konzolhoz TV-t ajánlatos vásárolni.
2016. máj. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát pc-t nem valószínű hogy fogok venni, mert laptopot használok... de utána néztem ezeknek a monitoroknak egy kicsit mélyebben és hát ez a 144Hz display porton keresztül érvényes, tehát ha pl. pc ről nyomom, viszont HDMI-n keresztül, csak 60Hz-en jelenít! Tehát a TV mellett döntök! Bár Tv be is van 200 meg 400 Hz es is pl.130000Ft ért, de nem értem egy 400Hz es hogy kerülhet 130-ba..
2016. máj. 28. 08:23
 8/8 anonim ***** válasza:

TV-nél a hz-ek máshogy működnek, mint monitoroknál. Pontosan én sem tudom hogyan, de ott a TV gyártók különböző technikákkal érik el azokat a magas frissítési frekvenciákat. Enyémnél pl. a 200 hz-et úgy éri el, hogy a 60 képkockát kiegészíti fekete képkockákkal úgy, hogy meglegyen a 200 és akkor 200x frissít... közben meg a kép sokkal sötétebb lesz.

Másik még a játékhoz az input latency (input késleltetés). Itt van egy oldal, ahol jó pár tv-nek az adata elérhető: [link]

2016. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!