Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megéri elkezdeni játszani...

Megéri elkezdeni játszani valamelyik kártyajátékkal?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megtetszettek a TCG (Trading Card Game) típusú kártyajátékok. Megéri időt (és némi pénzt) belefektetni valamelyik ilyen típusu játékba, hibbiból?

(Ha igen, akkor 'Magic: The Gathering', 'Pokémon' vagy valami más)



2016. máj. 1. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Heló!


A Magic nagyon jó. Ha magyar is érdekel, akkor esetleg HKK.

De estelg elgondolkozhatnál oylanon is, amit barátokkal játszanál. Megveszed acsoamgokat és mehet a játék, aztán később jöhetnek a kiegészítők.Ilsen például a the elder sign.

2016. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. máj. 1. 15:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a HKK nagyon jó, ment a zöld kéz! ;)
2016. máj. 1. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
H online is érdekel akkor a Hearthstone. Annyiban jobb, hogy ott folyamat van ellenfél, sokan játszák, felhasználó barát. Az árakat elnézve itt még olcsóbb is elkezdeni, hisz lehet f2p(rohadt sok idő és szenvedés) de egy top tier deck összeállítása is olcsóbb, mint az általad említett kártyajátékokban 1-1deck.
2016. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

HKK-t én is játszottam, jó nagy a közzösség, ami noymja, és ennyi év után is folyamatosan frissül, újul.


A Hearthstone-nak van egy nagy gyengesége az összes nagyobb krátyajátékkal szemben: képtelenek bormálsian balanszolni.

Elég szerencsétlen egy kártyajátékban, hogy ha nyerni akarsz, akkor azt az 1-2 paklit játszod, amit az adott frissítés után szinte mindenki. Nem véletlenül moroglódnak rengetegen, hogy így kb a versenyeknek sincs semmi értelme. Az adott 1-2 király lap és szerencse. Jelenleg és hosszú ideje ez a Hearthstone.

Míg mondjuk egy HKK-ban msot már annyi lehetőség van, hogy köröket ver a Hearthstone.

2016. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krisipoke ***** válasza:

Én a Magicet és a Pokémon TCG-t is eléggé szeretem, és egy időben játszottam is mindkettőt.


Az az igazság, hogy nem olcsó mulatság egyik sem. Főleg ha az adott időben legjobbnak számító paklikat szeretnéd, akkor ott egyes lapokért akár több tízezer forintot is lehet, hogy fizetned kell (hacsak nincs akkora mázlid, hogy pont kifogod csomagokból, ami kell, de akkor is). Ráadásul ahogy a rendszerek működnek, általában 1-2 év múlva már nem is használhatod az adott kártyákat, legalábbis hivatalos formátumban.


Tényleg nagyon jó játékok ezek, és általában nagyon jó közösségek is vannak, de én úgy voltam vele, hogy inkább másra fordítom a pénzem, mert tényleg nem olcsó.


Vagy igazából ez az egész attól is függhet, hogy milyen társasággal játszol. Mi pl. sokáig haverokkal úgy Magiceztünk, hogy semmi mást nem vettünk, csak a 10 forintos lapokat a különböző boltokban. Így nem is kellett rá sokat költeni, és egymáshoz képest egyikünk sem volt nagyon túlerőben a többezres lapokkal. Később persze előfordult, hogy ilyen 100-200 forintos lapokra is beruháztunk néha, vagy pl. vettünk ketten egy paklit, és azt elfeleztük az alapján, hogy ki milyen fajta lapokat használt egyébként. Aztán volt, aki netről berendelt többezres lapokat, és így végülis egy lavina indult el.

2016. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Ahogy nézegettem egy-két weboldalt, a HKK -ra nem kell annyi pénzt rászánni, mint mondjuk egy Pokémon paklira.

2016. máj. 3. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:

A HKK-nál sokan árulják a paklijukat, a felsleges lapokat, amiket a keigészítőkből kapnak...

Szóval használtan is vehetsz simán nagyon jó állapotban lévő lapokat, és így akár a neked tetsző paklit 3000-5000 ft-ért összerakhatod, és rnegeteg lapod lesz. Ehhez érdemes amúgy venni leglaább egy hagyományos kártyavédőt, abból 200 darab kb 2000 ft. És így max 7000-8000-ből megvagy, több száz lappal, védővel, marad a játék.

(Még jó egyébknét, hogy eszembe jutott a HKK, fel is teszem a lapjaimat, mert már nem tudok vele játszani a külföld miatt)

2016. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!