Hová tud majd továbbfejlődni a játékok grafikája a közeljövőben?
Hiszen nemsokára elérik a valóságtól megkülönböztethetetlen szintet. Jó az egyáltalán? És utána mi lesz?
3d? 4d? Hologramm? Virtuális valóság? Agystimuláció?... stb.
Egyetértek az előzővel, én nem annyira látom az értéket abban, amikor minél jobban a valóságot akarják majmolni egy játék grafikájával. A művészi dizájn sokkal értékesebb szerintem, és én jobban szeretem, ha valami mondjuk rajzfilmesebb (persze igényesen megcsinálva), mint hogy realisztikus.
Egyébként szerintem sokat már nem fog fejlődni. Mármint tudna, de szerintem kezdünk arra a pontra elérni, ahol már nem éri meg ennél részletesebben megcsinálni a dolgokat. Többezer óra plusz munka, és valószínűleg nem adnának el a játékból (sokkal) többet csak ezért.
Szerintem a realisztikus kinézet nem baj , viszont amikor maga a játékmenet is valóságos..na az nagyon szar. Pl mafia 2...gyorshajtás,ütközésnél serülsz stb jobbnál jobb régi kocsik és nem tudod kihasználni mert vagy egy koccanastól meghalsz vagy mert a zsaruk szexulnák...
Egyébként szerintem az lessz a vége (20 év múlva mondjuk) amikor befekszünk egy gépbe amiben "elalszunk" és ténylegesen benneleszünk a játékban. Szerintem írdatlan király lenne , mondjuk a gta beteg világában halhatatlan retardáltkodás :D mondjuk biztos rossz hatással lenne az emberi kapcsolatokra. (Van is ehez hasonló film amúgy, de már nem tudom a címét)
Nyílván rossz hatással lenne. De szerintem erre felé haladunk.
Viszont mint maga élmény, szerintem elképesztő lehet.
Ja és egyébként nemtudom miért lettem lepontozva. Csak elmondtam , hogy szerintem mi felé haladunk. Mindent automatizálunk, már van olyan telefontöltő ami vezeték nelkül méterekről feltölti a telefont mert már erre is lusták vagyunk , hogy bedugjuk tölteni. Az unokáink már valószínű nemfognak kézírást tanulni az iskolában mert már most lényegében seholsem kell használni mivel mindent számitógépen írunk.
Most hiába gondoljuk ez jónak/rossznak , látni kell , hogy erre felé halad a világ és a játekipar is. Én még akkor születtem amikor az iskolában max 1-2 gyereknek volt számítógépe mostmeg mindenki zsebében ottvan. Magán vélemenyem az , hogy a haladás jó, egy mértékig. Amít írtam, hogy befekszünk egy gépbe, engem kifejezetten érdekel, de igaz, hogy lesznek olyanok akik függővé válnának de ilyen emberek most is vannak csak ők nem befekszenek egy gépbe hanem leűlnek egy gép elé és aki mentálisan nincs rendben az ígyis ügyis függő lessz. De ez csak részben a gépek hibája.
Én nem pontozok senkit.
Egyébként sajnos nem rajtunk múlik, fogyasztókon, hogy merre halad a világ. Én például tüntetőleg direkt nem mobilozok szinte soha, sem otthon, sem máshol. Egyedül telefonálásra használom, mint régen, mert az tényleg hasznos újítás.
Visszatérve a teóriádra, nyilván én is kipróbálnám ezt a befekvős módszert, de gondolj bele: Mit fogsz érezni, ha kilépsz a gép adta világból és rosszabbnak érzed ezt? Az már nem csak egy monitor lesz, hanem egy agyad által tökéletesen átélt, érzékszerveiddel érezhető virtuális világ. De az igazság mégis az, hogy egy gépben fekszel. Mi lehet ennek a vége?
Például Hawkins azt mondta, hogy az ember annyit él, amennyit agyban átélt. Persze ő egy tolószékbe kényszerült ember. Valóban ilyen lenne az ideális jövő?
Csak filozofálgatok...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!