Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hová tud majd továbbfejlődni...

Hová tud majd továbbfejlődni a játékok grafikája a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Hiszen nemsokára elérik a valóságtól megkülönböztethetetlen szintet. Jó az egyáltalán? És utána mi lesz?


3d? 4d? Hologramm? Virtuális valóság? Agystimuláció?... stb.



2016. ápr. 20. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha van valami, ami nem hiányzik nekem a videojátékokból, az a valósághűség. Ha a valóságra vágyom, kimegyek a lakásból.
2016. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Krisipoke ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, én nem annyira látom az értéket abban, amikor minél jobban a valóságot akarják majmolni egy játék grafikájával. A művészi dizájn sokkal értékesebb szerintem, és én jobban szeretem, ha valami mondjuk rajzfilmesebb (persze igényesen megcsinálva), mint hogy realisztikus.


Egyébként szerintem sokat már nem fog fejlődni. Mármint tudna, de szerintem kezdünk arra a pontra elérni, ahol már nem éri meg ennél részletesebben megcsinálni a dolgokat. Többezer óra plusz munka, és valószínűleg nem adnának el a játékból (sokkal) többet csak ezért.

2016. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sehova. A valósághűnél valósághűbb úgysem lehet. Azt meg úgyis a konkrét játék stílusa dönti el, milyen grafikára van szüksége. Nem minden játék akar realisztikusan kinézni és ennek nem az az oka, hogy ne volna rá pénz.
2016. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a realisztikus kinézet nem baj , viszont amikor maga a játékmenet is valóságos..na az nagyon szar. Pl mafia 2...gyorshajtás,ütközésnél serülsz stb jobbnál jobb régi kocsik és nem tudod kihasználni mert vagy egy koccanastól meghalsz vagy mert a zsaruk szexulnák...

Egyébként szerintem az lessz a vége (20 év múlva mondjuk) amikor befekszünk egy gépbe amiben "elalszunk" és ténylegesen benneleszünk a játékban. Szerintem írdatlan király lenne , mondjuk a gta beteg világában halhatatlan retardáltkodás :D mondjuk biztos rossz hatással lenne az emberi kapcsolatokra. (Van is ehez hasonló film amúgy, de már nem tudom a címét)

2016. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
#4: Tényleg, nincs még elég gépfüggő zombi, jó lenne, ha még függőbbek lennének!
2016. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es, nemhogy az emberi kapcsolatokra lenne beláthatatlan hatással, hanem a saját agyad működésére is! Szerintem ez már felérne egy drogozással.
2016. ápr. 21. 09:15
 7/16 anonim ***** válasza:

Nyílván rossz hatással lenne. De szerintem erre felé haladunk.

Viszont mint maga élmény, szerintem elképesztő lehet.

2016. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja és egyébként nemtudom miért lettem lepontozva. Csak elmondtam , hogy szerintem mi felé haladunk. Mindent automatizálunk, már van olyan telefontöltő ami vezeték nelkül méterekről feltölti a telefont mert már erre is lusták vagyunk , hogy bedugjuk tölteni. Az unokáink már valószínű nemfognak kézírást tanulni az iskolában mert már most lényegében seholsem kell használni mivel mindent számitógépen írunk.

Most hiába gondoljuk ez jónak/rossznak , látni kell , hogy erre felé halad a világ és a játekipar is. Én még akkor születtem amikor az iskolában max 1-2 gyereknek volt számítógépe mostmeg mindenki zsebében ottvan. Magán vélemenyem az , hogy a haladás jó, egy mértékig. Amít írtam, hogy befekszünk egy gépbe, engem kifejezetten érdekel, de igaz, hogy lesznek olyanok akik függővé válnának de ilyen emberek most is vannak csak ők nem befekszenek egy gépbe hanem leűlnek egy gép elé és aki mentálisan nincs rendben az ígyis ügyis függő lessz. De ez csak részben a gépek hibája.

2016. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én nem pontozok senkit.


Egyébként sajnos nem rajtunk múlik, fogyasztókon, hogy merre halad a világ. Én például tüntetőleg direkt nem mobilozok szinte soha, sem otthon, sem máshol. Egyedül telefonálásra használom, mint régen, mert az tényleg hasznos újítás.


Visszatérve a teóriádra, nyilván én is kipróbálnám ezt a befekvős módszert, de gondolj bele: Mit fogsz érezni, ha kilépsz a gép adta világból és rosszabbnak érzed ezt? Az már nem csak egy monitor lesz, hanem egy agyad által tökéletesen átélt, érzékszerveiddel érezhető virtuális világ. De az igazság mégis az, hogy egy gépben fekszel. Mi lehet ennek a vége?

Például Hawkins azt mondta, hogy az ember annyit él, amennyit agyban átélt. Persze ő egy tolószékbe kényszerült ember. Valóban ilyen lenne az ideális jövő?


Csak filozofálgatok...

2016. ápr. 21. 13:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha a "valóságtól megkülönböztethetetlen szint"re gondolsz, akkor csak azt mondom, hogy már lehetséges, ugyanis láttam ilyen játékot. De csak régi, és a képminőség se a legjobb. (Sega Saturn-ra adták ki) https://www.youtube.com/watch?v=f9offfJV-O0
2016. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!