Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ki hány évesen találkozott...

Ki hány évesen találkozott először videojátékokkal és mennyi idősen kezdett el aktívan játszani, milyen platformon és melyikek voltak az első játékai?

Figyelt kérdés

Itt az én sztorim: (Ha nincs kedved ne olvasd el :D, a kérdés szempontjából nem fontos)


Én először 3-4 évesen játszottam, amikor meglett a első számítógép a háztartásban. A szüleimmel ültünk le The Neverhood-ozni. Ennyi idősen viszont még nem igazán érdekeltek a videojátékok.

Aztán 2001-2002 körül édesapám vett egy PS1-et, azzal már több időt töltöttem, részben annak köszönhetően, hogy nagyon jó játékok voltak rá és a szüleimmel, barátaimmal közösen játszottuk végig őket pl: Crash Bandicoot epizódok, Spiderman 1-2, Spyro The Dragon, Harry Potter and the Chamber of Secrets, Toy Story 2, Tekken 2, Driver 2. Bár még ekkor sem töltöttek be túl nagy szerepet a játékok az életemben, még mindig jobban lekötött a LEGO, rajzolás, labdázás kombó.

Aztán amikor iskolás lettem egyik osztálytársamnál (aki azóta is az egyik legjobb barátom), megpillantottam a GTA Vice City-t, akkor döntöttem el, hogy ez nekem is kell. 2005-ben meg is lett az első számítógépem, amihez elsők közt a GTA: Vice City/San Andreas, NFS Underground és The Sims 2 játékokat kaptam meg. Illetve lehet, hogy furcsán hangzik, de a WinXP Paint is egy meghatározó élmény volt számomra, rengeteget rajzoltam annak a segítségével is amiket aztán kinyomtattam. Így végül is 2005 óta vagyok aktív játékos és most 19 évesen is nagyon örülök annak, hogy "gamer" lettem rengeteg szép emléket köszönhetek a játékoknak és néhány új barátot is.

(Jelenleg pedig szeretnék a PC-m mellé egy PS4-et is, mert sajnos 2 konzolgeneráció kihagyásom volt.)


Ha elolvastad köszi, viszont érdekelne mások története is. Ha van kedvetek írjátok le!



2016. márc. 28. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Kétezres évek elején, Sega MegaDrive II volt az első játékkonzolom.

Első játékom ez volt rá:

[link]

Aztán később lett playstation 1-em.

Majd 2005-ben megvettük az első asztali számítógépet.

2013 környékén volt 1 - másfél évig Xbox 360-om, most megint PC-n tolom, de egyszer ha jó anyagi helyzetbe leszek be akarok fektetni egy Xbox One-ra. (vagy ha egyszer kijön akkor a még újabbra.

2016. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokáig csak rokonoknál tudtam játszani, PS1-2-vel. Nálam is a Spyro, Crash meg Tekken volt a favorit. Aztán végre 2004 karácsonyán megkaptam életem első számítógépét.

Nagyon örültem neki. Új hobbimmá vált a játékok gyűjtése. Tele volt a polcom pc-s játékokkal. Kedvenceim közt volt a Sims2, Swat4, Far Cry, Medal of Honor és a Prince of Persia részek. Aztán idővel (2009 körül) kezdett csillapodni a rajongásom meg már a gépem se volt mai darab. 2013-ban vettem új gépet, hatalmas élmény (és stressz :D) volt megtervezni, innen-onnan beszerezni az alkatrészeket és összeszerelni. Manapság is gyűjtöm a játékokat ,(ahogy pénztárcám engedi) de már csak digitálisan. Mostani kedvenceim a GTA V, Cs:Go és a Cities:Skylines.

21/f

2016. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elsős vagy másodikos lehettem amikor belecsöppentem ebbe az egészbe. Suliban a cossacks volt a legmenőbb játék, játszani nem tudtunk vele de próbálkoztunk :D a kedvencem akkor a 7 up volt, nem tudom ismeritek e. Ekkoriban kezdtem el teleházba járni meg ismerősökhöz, kezdésnek jött a gta 1-2, doom, régi wolfeinstein, aladdin, prince of persia aztán pedig az évek során lett egy p1es gépünk, azon a captain claw-et nyúztam. A teleházban kezdtem bele FPS pályafutásomba, Battlefield Vietnam, Counter Strike, Half Life, NFS 2, NFS Underground. Aztán lett egy komolyabb gépünk, jött a GTA 3, Vice City, Underground 2, San Andreas stb stb.. bátyám fejlesztgette a gépet így 2-3 év késéssel de tudtunk az újabb játékokkal is játszani. Mire a gimibe kerültem már jó pár játékon túl voltam :D most a gépfejlesztés abba maradt pár éve de a jobb gammákat így is kitoltam.


kedvenceim régen: BF Vietnam, CS, Half Life meg Unreal Tournament, GTA 3


kedvenceim nem olyan régről (na jó, nem most voltak ezek..): Crysis, NFS Carbon, BF 2, Half Life 2, Spore, Sims 2 meg a f4sz tudja, sok van xD


Most: BF3, PayDay2, BF BC2, Far Cry 3, Skyrim, Unturned, Factorio stb :D rengeteg fajta játékkal játszom, játszottam de az FPSek a kedvenceim.. bár az RPGket se vetem meg :D


Xboxot, Ps-t sose szerettem, néha kipróbáltam de nem jött át. Anno még a gépek lázadása előtt nálam a nintendo volt a favorit :D no meg a LEGO és a gyurma xD


21F

2016. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!