Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Cludeo - bűnügyi detektívjáték...

Cludeo - bűnügyi detektívjáték játékszabálya?

Figyelt kérdés

Kicsit gondban vagyunk a játékkal, igaz van egy csomó féle kiadás, de nagyjából szerintem mindegyiknek ugyanaz a játékszabálya. Nem nagyon szeretünk eltérni a szabálytól, de olyanba ütköztünk, amit nem tudtunk máshogy megoldani, csak úgy, hogy bárkitől kérdezhetünk.


A lényeg az, hogy ugye a tőlem balra, vagy jobbra ülő mutatja a lapjait, ha kérdezek (most pontosan nem tudom, hogy bal, vagy jobb) és ő megmutat mindent ami van neki abban a helyiségben, fegyver, szoba, személy stb.

Viszont, ha nincs nála semmi, akkor a következő játékos mutatja meg (nála valószinüleg már lesz valami).

Na és itt jön a gubanc. Ha tegyük fel, amivel én vagyok bábu pl.: Mustard ezredes, és annak a lapja a mellettem ülő játékosnál van (aki mindig mutat nekem), akkor őt sehogy se tudom "átugrani", hogy eljussak a következő játékosra. ezért, állandóan, ha mondjuk már csak 2 fegyvert nem találtam, de az egyik sincs a mellettem levőnél, az akkor se tudja megmutatni, hiszen ő csak mustard ezredest tudja, ami nekem nem újdonság, és így nem tudok előrébb haladni.


Ezért találtuk ki, hogy bárkitől kérdezhetünk, de így kicsit hamarabb letelik a játék :\


Ti, hogyan csináljátok?

Remélem érthető voltam, köszi :)



2015. dec. 31. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Mi úgy játszottunk, hogy meggyanúsítottunk valakit, és akinél volt megfelelő kártya/kártyák az megmutatta (az egyiket) a gyanúsítónak.
2015. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!