Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért olyan magas a játékok...

Miért olyan magas a játékok gépigénye?

Figyelt kérdés
A grafika minőségibb lesz idővel, de a játékmenet és a tempó nem változik, esetleg romlik. Miért van az hogy az egyik fps játéknál elég a két magos CPU, a másiknál meg már I5-öt kér? Meg a directx is igy van: egyik játéknál 10-es verzió a követelméény, a másiknál, aminek meg rosszabb a grafikája, annak meg dx 11. Miért nő a gépigény, ha a minőség nem változik, esetleg romlik? Vagy ez csak azért van hogy beújítsunk mindig a nagyobb számítógépre, miközben ki sem használjuk?
2015. dec. 29. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Vagy ez csak azért van hogy beújítsunk mindig a nagyobb számítógépre, miközben ki sem használjuk?"


Itt a válaszod. Az új generációig kemény pangás volt, el lehetett játszogatni 2006-os 2 magos CPU-val, 4 giga DDR2 memóriával meg egy alsó középkategóriás videó kártyával (mondjuk HD7750/HD7770). Még akkor se kellett magadon eret vágni, ha használtan vetted a legtöbb elemet.

Sokáig volt ez az időszak, hogy nem nagyon kellett gépet cserélni, például egy erős 2007-es gépen még mentek a 2012-es játékok.

Szándékosan idézték elő ezt a hullámot. Én speciel eladtam a gépemet, már nem játszok, mert hülyeség lett az egész. Minden gépigény az eget veri, gyakorlatilag fél évente többet követel némelyik játék, egy közepes konfig meg kihullik 1,5-2 év alatt. Most nem az van, mint korábban, hogy vettél egy korrekt kis gépet és akkor ésszerű trükközéssel elvitt mindent magas grafikán és persze olcsó is volt, ha nem szórtad a pénzt.

Most jön még a szarság, mert ki fogják a dobni a DDR4-et és valószínű, hogy a 16 giga ram lesz a legtöbb ajánlott gépigény. Ugyan nem gémelek már sűrűn meg nem is nagyon olvasgattam a témában már egy ideje, de a múltkor belefutottam egy cikkbe, ahol már azt mondogatták, hogy nem árt 12 giga ram, mert jön a DDR4 meg némelyik játék simán kipörget 8 giga ramot meg egy mezei 4 magos CPU-t.

A játékokat pedig megírják úgy, hogy több ramot foglaljon, holott szükségtelen. Lásd: Cod Ghost.

A másik az okádék optimalizáció. Azért írnak ki ilyen okádék rendszerigényt, mert rossz optimalizáció. Így ha az előírtnál gyengébb vassal próbálkozik a PC-s társadalom, akkor gyakorlatilag annyit mond a fejlesztő, hogy nem jó a géped hozzá, te vagy a szar. Holott még ha megvan az ajánlott konfig, akkor is akad. Ilyenkor viszont már megszoktak ijedni és futószalagon hányják a javításokat.

A másik dolog meg, hogy a grafika fingot nem fejlődik, főleg nem a kisember, az átlag játékos szemében. Lehet, hogy Szuper Magas Beállításon nagyon szép a Witcher 3, de szerintem nem mindenki tudja teljesen kimaxolni.

Haverom a 90 ezres videó kártyával nem bírta kimaxolni a GTA5-öt se, pedig nem kutya gépe van. 8 magos i7, 16 giga ram, meg R280X.

Elment az egész abba az irányba, hogy minél jobban kivegyék az ember zsebéből a pénzt. Az ostor meg mindig a PC-n csattan, mert nem tudnak optimalizálni, meg rengetegen kalózkodnak a PC-s közösségben, ezért is szarnak a fejünkre egy szépet. Ezért csúszik a megjelenés, ezért van rosszul megcsinálva a játék.

Nekem a játékmenettel nem feltétlen lenne bajom, van sok játék ami hoz újítást meg jónak tűnik, esetleg még a story is elfogadható, de egyszerűen butaságnak tartom kiadni 50-100 000 Forintot a fejlesztésre évente, kétévente.

2015. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég durván nézne ki a GTA 5 egy half-life 1-es motorral:D
2015. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem a kinézettel van a gond tesó, hanem azzal, hogy a GTA5 nem egy olyan nagy szint és egy olyan kártyával se lehetett fullra húzni. Majd megérted.
2015. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én például nem hiszek egy darab gépigénynek sem.. volt olyan játék h minimális igényt verte a gépem közben maxon ment 30fps-el..
2015. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A videojáték mindig is luxus volt, és egyre inkább az lesz. Ez ellen lehet lázadni, vagy beletörődni, a tényeken nem változtat.

Amúgy nem csak a Call of Duty/Assassins Creed/Witcher, stb létezik a világon, sok ismerősöm átállt az indie játékokra, és legalább olyan jól szórakoznak velük, mint mások a "nagy" címekkel.

2015. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
GTA5 gépigénye is átverés. Asszem ajánlottba 2GB van írva. Közben játékban a grafika beállításokban van egy számláló,ami mutatja mennyit fog a VRAMból enni a játék. Sajnos 2GB-ssel is csak medium-highig tudtam húzni. Ultrán valahogy 3,8GB körül eszik. Ajánlottba pedig 2GB van írva.
2015. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
gta 4, ac unity.. Ezek mind olyan játékok h az ajánlott a minimum.
2015. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A videojáték mindig is luxus volt, és egyre inkább az lesz."


Ez nem feltétlenül igaz, előbb vagy utóbb úgyis be fognak állni a rendszerkövetelmények. Mondjuk egy konzol még mindig olcsóbb, mint a PC és itt most az alkalmi játékosokra gondolok, akik egy hónapban játszanak 3x-4x. Nekik okosabb egy konzol vagy egy laptop ami elfuttat egy-két régebbi címet. Tulajdonképpen az előző generációváltás is szopás volt, csak azóta még többet romlott a gazdasági helyzet, az átlag ember meg nem hányja világba a zsetont Magyarhonban. Jobb helyeken egy festő vagy hentes többet keres, mint nálunk egy jobb pozícióban dolgozó diplomás. A játékpiac nem magyar pénztárcára van szabva.

Összességében úgyis lesz egy pár éves ciklus, amikor nagyjából beállnak a gépigények, bár ez attól is függ, hogy meddig lesznek jók a kedves konzolok. Attól függetlenül, hogy már kint vannak pár éve még mindig nem lettek olyan nagyon népszerűek, tehát még lehet idejük kiforrni és terjedni. Ez meg a PC játékosoknak is jó, mert addig nem nagyon fog ugrani a gépigény. Tulajdonképpen hatalmas változások nem voltak a generáció váltás óta, bár az is tény, hogy még rátettek és egy 2013-as játékhoz képest piszok magas lett a gépigény, bár ez normális. Majd fog rendeződni, de az még idő, addig pedig okosabb várni. Tényleg nem csak a nagy címek léteznek, ha egy kis könnyed szórakozás kell, akkor bármilyen műfajú vagy korú játékban rá lehet lelni erre. Van rengeteg régi játék is.

2015. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]



Nem új cikk, de jól le van írva egy-két dolog a jövővel kapcsolatban.

2015. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8: A luxus mikroökonómiai értelemben nem fényűzést jelent, hanem a létszükségleten felüli javakat. A videojáték, akárcsak a többi hobbi, luxus. Nekem is volt olyan szakasza az életemnek, mikor a tévé meg a könyvtár volt minden szórakozás az életemben, mert nem engedhettem meg mást magamnak.
2015. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!