Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Megéri konzolexkluzívok miatt...

Megéri konzolexkluzívok miatt beruházni konzolra? Akkor is, ha van egy erős asztali PC-d?

Figyelt kérdés

Van néhány játék, amiket nagyon kipróbálnék, de csak konzolra jelentek meg... Ilyenek a Heavy Rain, Beyond Two Souls, többek között.


Nekem az utolsó konzolos élményem PS1-el volt. x) De a napokban volt lehetőségem kipróbálni egy lan partyn a Wii U-t, meg az Xbox 360-at, amik, bár nem mai darabok már, még mindig messze modernebbek, mint amit még én ismertem.


Tetszik a mozgásérzékelős móka egy-egy konzol esetében, azonban visszatart, hogy rettenetesen drágának tartom a konzolos játékokat (azért egy retail Steam keyhez képest). Kichippeltetni meg éppen akarom... Van valami módja, hogy olcsóbban szerezzek be konzoljátékokat?


Megéri beruházni bármilyen konzolra egyáltalán, ilyen feltételek mellett? Az asztali gépem nincs egy éves: H97 alaplap, i5-4690, R9 290X, 8GB RAM.



2015. aug. 7. 22:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Elírtam: "Kicsippeltetni meg NEM éppen akarom." Bocsánat.
2015. aug. 7. 22:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy mindegyik jelen generációs konzolból, és azt kell mondanom, hogy nagyon nem érte meg beruházni rájuk. Két igazi exkluzívot tudok mondani: PS4-re a Bloodborne-t, Xbox One-ra a Forza Horizon 2-t, éééés...ennyi. A játékok 90%-a megjelenik PC-re is, általában messze az a legjobb verzió (kivéve: Arkham Knight és társai), ugyanúgy tudom használni a kontrollert, a számítógépet is rá tudom kötni TV-re, stb.

A feleségem és a fiam imádják a Nintendo WiiU-t, de az nem igazán az én világom.

2015. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Ami azt illeti, nő létemre talán át tudom érezni a feleséged és a fiaid rajongását a Wii U-ért. De ettől függetlenül továbbra is drágállom. Egyelőre hasonló állásponton vagyok: nem igazán éri meg beruházni rá.

2015. aug. 8. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem, hogy megéri. Nem maradnál ki sokból. És jó hírem van: megjött a windows10, mostantól az xbox konzolokon is az lesz, tehát ami játékot megírnak rá a jövőben, az pc-n is jó lesz :) Amúgy én konzolellenes vagyok, bármilyen hülyén hangzik. PC-n ott van a rengeteg ingyenes játéklehetőség, torrent, csomó aktivátor stb. És van olyan játék, aminek a crackelt verziója is tud multiplayerezni (minecraft). Sőt a pc játékokra mindenféle cheat is van (cheatengine pl.) Szóval hülye lennék konzolra költeni, plusz a játékokra, amik drágák, és nem lehet ingyen beszerezni, plusz az, ha multiplayerezni akarsz, akkor valami havidíjat kell fizetni. Fúj! Ez rablás.
2015. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Második válaszoló,


Úgy tudom, Windows 10-re csak streamelni lehet az Xbox One-os játékokat, ahhoz továbbra is szükséges, hogy legyen konzolod. Csupán annyi, hogy hálózaton keresztül az irányítást és a képet a számítógép szolgáltatja, a játék a konzolon fut. Az általad említett példáról nem tudok sokat.


Az viszont jogos, hogy rengeteg konzolos játékot igyekszenek fejlettebb változatban kiadni PC-re (a GTA 5 erre talán jó példa).


Nem akarok álszent lenni, nem állok távol a kalózkodástól, de azért lehetőség szerint mindig megveszem az adott játékot, ha érdemesnek látom a támogatásra. Viszont nem mindegy, hogy azt a játékot legfeljebb 3-4 ezer forintért szerzem be, vagy pedig 15 ezerért. (Igen, még a Minecraftot is megvettem :D). Most szétnéztem a játékok között Wii U-ra, mind 12-15 ezres árkategóriába esik, (szinte) kivétel nélkül.


Néha az az érzésem, hogy néhány agyonhypeolt konzolexkluzív címet csak azért dobnak be, hogy átcsábítsák a PC-s játékosokat...

2015. aug. 8. 16:14
 6/6 anonim válasza:
A legtöbb boxos játék nem olyan drága és mindig vannak akciók is.Pl.: GTA V 10000FT, de a legnevesebb játékok amikor kijönnek mind min. 15000FT.A legtöbb játék, amiket kiszúrok az általában 2990 FT.
2015. aug. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!