Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Metin2 vélemény?

Metin2 vélemény?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már százezerszer felrakták ezt a kérdést, hogy mi a véleményetek erről a játékról, de én szeretném kikérni újra a véleményeteket. :)

Szerintetek jó játék?

Mennyi év van hátra addig, ameddig végleg becsődöl?

Melyik volt a legtűrhetőbb és legrosszabb szervere, amin játszottatok?

Miért ajánlanátok másnak, és miért nem?

Melyik GM-et utáltátok a legjobban?

Ezekre lennék kíváncsi, remélem nem fog senki sem vitát csinálni ebből az egészből...

Az én véleményem a játékról:

1. Nem, nem jó játék.

2. Szerintem még max 4-5 év van hátra és a metinnek annyi...

3. A legtűrhetőbb szerver, amin játszottam, az a MT2Flame volt. A legpocsékabb, hát nehéz döntés. Igazából szívem szerint azt mondanám, hogy az összes ugyanolyan pocsék, de mivel választanom kell a sok közül, ezért a FreeMT2.

4. Csak a harcrendszer miatt tudom ajánlani, valamint a gyenge grafika miatt. Mivel szinte az összes gyengébb gépen elfut, szóval nem kell hozzá egy csúcs szuper masina (még az lenne a szép :D).

Hogy miért nem ajánlom? Kábé három évig próbálkoztam és adtam esélyt a metinnek, hiba volt... Rengeteget szenvedtem és semmi eredménye nem lett, azon kívül, hogy sok érdekes embert ismertem meg (jó és rossz értelemben is). Sokat játszottam ezzel a rakás szerencsétlenséggel, szóval nekem ne jöjjön ide senki, hogy nem értem a játék lényegét. Mivel a játéknak semmi lényege sincs azon kívül, hogy megizzasszák a játékosokat, valamint pénzt lopjanak ki belőlük. Ennyi, nem kell ennél többet írni erről a hányadékról.

5. Az általam legutáltabb GM az Tepi, a Flame ha jól tudom tulaja. Jó szervert csinált, de elszúrta. Beböfögte, hogy jön a frissítés és mindenki elment onnan... Aztán egy éven keresztül csak vártunk, most meg végre valami eredményt elértek, de a karakterek "új" kinézetét egy másik játékból lopták (ha jól emlékszem az elfet és az ork harcost). :)

Bár, a metin rengeteg mindent lopott ki más játékokból, és ez szánalmas, főleg úgy, hogy egy ekkora ganét hoztak össze a készítők. :D



#szerver #év #rossz #Metin2 #ember #nyugodt válaszok :)
2015. júl. 25. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A műfaj legalja, csak a vérpistikék körében népszerű, bármelyik tetszőlegesen kiválasztott, az utóbbi években megjelent MMORPG köröket ver rá.
2015. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam a kérdést, az volt az első gondolatom, hogy na most akkor elhordom a játékot mindennek. :D Én is lehúztam rajta aktívan 2-3 évet ha vándoroltam is szerveken, katasztrófa ahogy van.


"Szerintetek jó játék?"


Határozottan, nagyon nem. A leggagyibb MMO ami létezik. Állandóan csak az a monoton, gondolkodás nélküli spacen fekve gyilkolászás, küldi alig van, így pusztítóan unalmas az egész. Cuccot, skilleket csak kínszenvedés mellett lehet fejleszteni. Az eredeti szerver egyre pénzéhesebb, meg a jobban menő privátok is. Idétlen kinézetű karakterek, mobok, habár ezeken legalább lehet röhögni... :D


"Mennyi év van hátra addig, ameddig végleg becsődöl?"


Legyen igazad, szabaduljon meg tőle az emberiség legfeljebb 4-5 éven belül. De ameddig vannak akik fenntartják, márpedig vannak olyan fanatikusok, menni fog a szerver.


"Melyik volt a legtűrhetőbb és legrosszabb szervere, amin játszottatok?"


Nekem a FreeMetin2 tetszett a legjobban, ott SÉ nélkül is lehet boldogulni, na meg PvP-s. Második a Metin2Flame. A legrosszabb talán az EWMT2 volt, sok a bunkó és egy bughalmaz. Olyan sokat nem próbáltam, de a legrosszabbak azok lehetnek, ahol valami IQ csökkent 12 éves team van, ilyennel is találkoztam, de már nem tudom hol volt. :D


"Miért ajánlanátok másnak, és miért nem?"


Nem ajánlanám senkinek, legfeljebb akivel nagyon ki akarok szúrni. :D Azért nem, amit ahhoz írtam, hogy jó játék-e.


"Melyik GM-et utáltátok a legjobban?"


Ilyen nem volt, nem nagyon kommunikáltam velük. Metin2Flame fórumán írtam egy kulturált privátot valamelyiknek pár játékkal kapcsolatos kérdéssel, amire tojt visszaírni, ez akasztott ki a legjobban. Gratulálok az ilyennek, így aztán "sok" játékos fog a szerverén maradni...

2015. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! Ment a zöld kéz. :D

Remélem, hogy fognak még érkezni válaszok a kérdésre, és nagyon bízom benne, hogy senki nem fog majd vitázni. :)

2015. júl. 26. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából azt csodálom hogy ennyi ideig kibírta (és még ki tudja hogy meddig fogja). A véleményem hasonló az előző válaszolókéval. Pocsék játéknak tartom, bár sokat játszottam vele úgy 4 éve. Sajnos elég gagyi gépem volt akkoriba így nem sok választásom volt mmo-k terén ezért maradtam a Metinnél. A hivatalos oldalán free-to-play-ként hirdetik de ez a játék egyértelműen pay-to-win, ahhoz hogy tudj normálisan haladni a játékban elég sokat kell rá költened (legalábbis a hivatalos, gf-es játékban). Újítás már 3 éve sem volt, azóta meg főleg, ha esetleg mégis beraknak valami új dolgot az csak még több bugot és hibát eredményez.


De úgy látszik hogy a GameForge-nál mégis valamit jól csinálnak hisz a sok birka még mindig játszik ezzel (de szerencsére egyre kevesebben).

Csak azt sajnálom hogy ennél sokkal jobb mmo-k szűntek már meg de ezt a szart még nem akarják bezárni.


No, ez a véleményem a gf-es, hivatalos metin2-ről.

Priváttal csak kétszer játszottam de azok sem nyerték el a tetszésemet.


Remélem hamarosan megszűnik és az a sok metin fanatikus elgondolkozik azon hogy mennyi időt és pénzt pocsékoltak el erre és belátják hogy a metin2 a játékvilág szégyene.

2015. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még a privát szervereknél néhány tud egy nagyon enyhe játékélményt nyújtani, ami csak annyiból áll, hogy eltudsz benne érni egy cseppnyi "sikert"...

Mindenesetre örülnék, ha végre megszabadulna a világ ettől a gennytől és a sok metin fanatikus belátná, hogy mire dobott ki annyi pénzt és mire pocsékolt el éveket az életéből.

És tényleg sajnálatos, hogy rengeteg jó mmo szűnt meg, de ez a hányadék még állja a sarat...

És ez tényleg messze kerüli free to play-t. Néhány ember többet költ rá egy hónapban, mint egyesek a WoW-ba egy-két, sőt három évben a havidíjra. :D

2015. júl. 26. 13:18
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Osztom az első véleményét. Tipikusan a 10-12 évesek kezdő MMORPGje lett az utóbbi években. A legrosszabb keleti MMORPG amúgy ami valaha készült. Igen P2W, és igen a wowért magáért is fizetni kell, csak amíg a WoWban több ezer-tízezer órányi tartalom van, a metinben nincs semmi más a Grindoláson kívül.



Annó játészottam vele 13-14éves koromban, haverokkal nem volt rosz, de őszintén mára azt sem tudom hogy miért, voltam olyan buta hogy több 10ezret elköltöttem rá, utólag tehettem volna sok mást avval a pénzel. Nem mellesleg az egész játékban az igazi játékidő 2-3óra maximum. A többi mind grindelés. Emlékszem anno talán ha 20 küldetés volt a játékba az alatt a 85 szint alatt amit megjártam, a többiben meg valami dungeonban áltam és nyomtam a Spacet 0-24...

2015. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne. :)

A skillekről, mit gondoltok?

Szerintem nem érnek semmit, az összes ugyanaz... Az egyetlen ami valamennyire is hasznos, az a villámsámán gyógyítója... Meg esetleg a wp sura védelme, a többi alig ér valamit. Főleg pvp-ben...

2015. júl. 26. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Jó játék, ahogy vesszük. Nyilván rossz a grafikája, de el lehet vele lenni, főleg az elején. Leköti az embert. Tehát igen, jó játék. A kérdés az, hogy mihez képest.


2. Szerintem is csak prá év van vissza, habár fejelsztik... de max 5 év.


4. GF szervert nem tudom ajánlani, legalábbis ami mostanában megy... Alig van oylan event, ami nem SÉ-s. Már nem olyanok az eventek, mint régen. Nagyon az SÉ irányába ment el a játék, és az újítások is mind SÉ-hez vannak kötve; mert SÉ nélkül szinte lehetetlen boldogulni. Egyébként ezt leszámitva tudom ajánlani, kb Lv 90ig. Addig viszonylag kevés SÉ-ből el lehet jutni.

2015. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!