Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Történetileg megéri elkezdeni...

Történetileg megéri elkezdeni a sima Starcrafttal játszani, vagy rögtön Starcraft II?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyan érdekel a sztori akkor megéri.
2015. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megéri. A II-ben már egy kiégett Raynorral kezdesz.
2015. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A könyvek is elég jók. :)


Főleg az első kettő.

2015. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A sima StarCraft története fényévekkel veri az SC2-t, szóval mindenképp érdemes azzal kezdeni, ha nem nagyon ismered a játék világát. Még akkor is, ha a pályákat nem viszed végig rendesen, csak mondjuk cheattel. Ezt csak azért mondom, mert az eredeti SC, és különösen a Brood War jóval nehezebb az SC2-nél, a Brood War konkrétan az SC2 hard nehézségi fokozatánál is szerintem, már inkább a brutal nehézségi fokozat felé közelít. De visszatérve a történetre, az eredeti SC-nek a hangulata is más, sokkal keményebb, sötétebb, realisztikusabb, az SC2 inkább csillogó-villogó és mesés lett. Emellett amiben az eredeti nagyon erős, hogy tele van váratlan fordulattal. Mindenki harcol mindenkivel, a fajok egymással, de a fajokon belül is rendszeresek a polgárháborúk, a szereplők kényszerű szövetségeket kötnek, aztán elárulják, hátba támadják egymást, stb. Az SC2-ben ezt nem éreztem, sokszor kiszámítható az egész, már a küldetéssorozat elején lehet sejteni, mi lesz a vége, aztán tényleg az a vége... A karakterek is sokkal izgalmasabbak az eredetiben szerintem. Én mondjuk nem Raynort, hanem Mengsket hoznám elsőnek példaként, aki az SC-ben ravasz és kiszámíthatatlan végig, az SC2-ben ugyanakkor bántóan egysíkú, saját maga paródiája szinte. És mindezt nemcsak azért mondom, mert én az SC-vel és a Brood Warral nőttem fel az ezredforduló környékén. Ha pusztán a két játék történetét, és nem a játék élvezeti faktorát vagy a grafikát hasonlítjuk össze, akkor szinte mindenki ezen a véleményen van, hogy az SC és a Brood War jobb, mint az SC2 mindhárom része.
2016. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másik lehetőség, hogy az SC2-höz készült egy mod Mass Recall címmel. Az tartalmazza a teljes SC1-et és a Brood Wart, plusz minden rejtett és törölt pályát, valamint az egykori demó küldetéssorozatát is. A történet is benne van végig: a küldetések előtti eligazítások, a pályák közbeni szövegek és még az átvezető videók is, mind az SC2 motorjával modellezve. Ráadásul nemcsak hatalmas munka, hanem nagyon igényes is, és amennyit láttam belőle, az alapján teljesen hű az eredetihez. Úgyhogy én csak ajánlani tudom azt is. Ingyenesen letölthető, keress rá egyszerűen a címére! Viszont mindenképpen eredeti SC2 kell hozzá, mert a pályaszerkesztőn keresztül kell megnyitni a fájlokat, majd beimportálni a játékba, és az tört verzióval nem fog menni. Jó hír viszont, hogy elvileg bármelyik SC2-kiadással fut, tehát a Wings of Libertyvel és a Heart of the Swarmmal egyaránt, nemcsak a Legacy of the Voiddal.
2016. márc. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!