Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jó NES RPG játék kezdőnek?

TomLion kérdése:

Jó NES RPG játék kezdőnek?

Figyelt kérdés
Imádom a NES-t, de az RPG-en kívül mindegyik műfajjal játszottam már a konzolon (emulátoron), viszont az elmúlt időszakban azok is elkezdtek engemet érdekelni. Megszeretném kérdezni, hogy egy full amatőr, tapasztalatlan RPG játékosként melyik játékot tudnátok ajánlani elsőnek? Egy The Legend of Zelda szerintem még túl nagy falat lenne számomra. Vagy nem?

2015. júl. 12. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, a Zeldát nem nevezném RPG-nek, inkább akció-kalandnak. RPG-ből kevés jelent meg a NES-re (fénykorukat a SNES-en élték), a teljes lista:

[link]

Igazából a legtöbb meglehetősen bonyolult és nehezen kezelhető.

2015. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Krisipoke ***** válasza:

Igazából ennél sokkal több RPG jelent meg Famicomra (ami gyakorlatilag a NES japán régiós verziója), és sokból egyébként létezik is rajongói fordítás.


Egyébként tényleg a legtöbb nem kimondottan felhasználóbarát mai szemmel, de mondjuk olyanokat meg lehet próbálni szerintem, mint a Final Fantasy, vagy a Mother (Earthbound Zero néven találni meg többnyire az utóbbit). Vagy ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy szigorúan körökre bontott RPG legyen, akkor az Esper Dream két része is elég jó, és azt hiszem, azokból is van fordítás, bár én japánul vittem végig őket lemezen/kazettán.

2015. júl. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Zelda inkább akció-kaland. Nem túl bonyolult játék, de az a baj vele szerintem, hogy van pár hely ahol el fogsz akadni, ha nincs előtted egy végigjátszás, még ha tapasztaltabb is vagy.


Nekem a két kedvencem a Dragon Warrior (vagy Dragon Quest) harmadik és negyedik része, ezek a mai napig nagyon jó játékok, bárki számára. Bár az előbbinek a GBC-s átiratát ajánlanám, a négyesből pedig a DS-re van remake.


A legnagyobb név a NES-es RPG-k között, a Final Fantasy sem túl nehéz, úgy emlékszem csak egy helyen akadtam el benne mikor először játszottam. Igaz annak meg szinte minden létező platformra jöttek ki remake-jei, amik egyre könnyebbek és könnyebbek lettek.


A Faxanadu és a Crystalis egyszerűbb akció rpg-k, én nem szerettem őket soha különösebben, de azért nézd meg őket, hátha bejönnek.


Az SNES egyébként szerintem sokkal jobb platform kezdő retro RPG-seknek olyan címekkel mint a Chrono Trigger, Super Mario RPG vagy épp a Final Fantasy VI.

2015. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Radia Senki kimaradt, minden szempontból az egyik legkiemelkedőbb NES-es RPG és nem is túl bonyolult, de csak rajongói fordítással érhető el. Az Earthbound Zero-t én nem ajánlanám kezdőknek.
2015. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket! Ki is fogom próbálni majd valamelyiket. ;)
2015. júl. 12. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!