Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Aki régóta sakkozik vagy aki...

Aki régóta sakkozik vagy aki nagyon sokat sakkozik egy nap, ilyenektől várok válaszokat. A többi lent?

Figyelt kérdés

én magam is sakkozok. minden nap lenyomok öt meccset.

nem sokára több szabadidőm lesz és akkor sokkal többet fogok játszani mint napi öt. mondjuk egy olyan 30-40 et fogok majd játszani. az a kérdésem hogy a túlzott sakk edzéstől nem fog csökkeni a jelenlegi sakktudásom? azért kérdem mert a testépítésnél is van egy olyan ha túlzásba visszük a gyúrást akkor többet árt mint használ és nem is fejlődik úgy mintha normálisan gyúrna. ezzel a napi öt meccsel nagyon szépen fejlődik a sakktudásom, de ha majd átváltok napi 40 meccsre akkor sokkal még nagyobb tempóval fog nőni a sakktudásom vagy valamilyen szinten csökkeni fog a sok meccstől? csak olyan válaszoljon aki sakkozik hozzá nem értő emberek ne írjanak ez nekem nagyon fontos!! és csak komoly válaszokat kérek!!


2015. jún. 25. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A testépítés teljesen más tál tészta.


Ha egyhuzamban akarsz letolni 40 meccset, akkor max a figyelmed fog lankadni, de a tudásod nem.

2015. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy más a testépítés nem ez volt a lényeg. na mindegy. a lényeg az hogy én azóta vagyok jó játékos amióta minden nap sakkozok. régen csak néha sakkoztam és akkor nem igazán ment. kb eddig 2000 meccset játszottam, és hogyan győzhettem le olyan embereket akik több mint 50000 meccset nyomtak le? ez nagyon nagy szám az én 2000 rem hez képest. 50000 meccsnél már igen komoly tapasztalat kell hogy legyen. nem lehetséges hogy a túl sok meccstől meggyengült? szóval azt mondod hogy játszhatok annyit nyugodtan? ennek nagyon örülök ha így van
2015. jún. 25. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még kétezernél sem tartok, de többször is levertem egy olyat, aki 96ezret játszott. Sőt, neki egyszer sem sikerült megvernie. A válasz: nem csupán a sok játéktól leszel jó.
2015. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

arra célzol hogy csináljak sakkfeladványokat és a megnyitásokat többször is nézzem át?

te melyik oldalon játszol?

2015. jún. 25. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy a sakkal tisztában vagy de az agyi működéssel nagyon nem,az agy egy olyan kivételes szerv amit nagyon le lehet terhelni és nagyon hosszú ideig,és sose pihen,még alvás közbe is dolgozik,és az agyat csak úgy tudod fejleszteni ha dolgoztatod,és ha az agynak már túl sok a napi munka akkor egyszerűen visszavesz,ezt úgy veszed észre hogy egyszerűen nem bírsz tovább már koncentrálni,és tök mindegy hogy 2000 vagy 100000 meccset játszottál le,én alig játszottam le életembe 100 meccset és bőven az átlag sakkozni tudók felett vagyok

Na meg ez az agyi kapacitásodtól fog függeni hogy mennyire jól sakkozol,mert tanulni csak egy ideig fogsz tudni ,amíg meg nem tanulod az összes nyitást,felállásokat stb... ha mindenki 1millió játékkal ugyanannyira tudna sakkozni akkor nem lennének versenyek,mert azon múlna hogy kinek mennyi ideje van gyakorolni

2015. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hello!


Te Jóég milyen válaszok...:-) Mondjuk a kérdés is megér egy misét, de inkább kérdezd meg, mint kétségeid legyenek :-)

12 éve vagyok versenysakkozó, úgyhogy talán erre a témára rálátok egy kicsit...


Először is elég sok a hiányosság a kérdésben is...mit jelent az, hogy lenyomsz 5 meccset?! Milyen időbeosztással? A versenysakkot időre játszák...

Mert nem mind1, hogy játszol napi 5 parit, partinként 1-1 óra időbeosztással, az mindjárt 10 óra sakkozás egy nap. Vagy pedig játszol 5-5 perces partit, ami max 10 perc lehet ugye és abból 5 meg 25 perc :-)


Valamint...ha jobb akarsz lenni sakkban, akkor Tanulni is kell sakkozni, nem csak játszani...csak játékkal nem lehet rendesen fejlődni, tanulni is kell mellé, pont úgy ahogy játék nélkül sem lehet fejlődni, csak tanulással.

Mind a kettő elengedhetetlenül szükséges.

Ha viszont fejlődni akarsz, akkor előbb-utóbb el kell kezdeni hosszabb partikat is játszani, ahol több a gondolkodási idő, hogy "mélyüljön" a gondolkodási folyamatod...

Stb, stb stb...


De hogy a kérdésre is válaszoljak /:-)/, igen, természetesen túlzásba lehet vinni a sakkot is. De nem kell aggódni, azért nem halálos :-)

Azért a kondizásnál szét tudod gyalulni az izmaid, ízületeid, ha túlzásba viszed...sakknál csak egyszerűen elfárad az agyad...ilyenkor meg kell pihenni pár napot (!), ha már érzed, hogy elég és kész...


Amikor versenyfelkészülést nyomtam, akkor napi 8-10 órát sakkoztam, az most 1-2 héten keresztül is már nagyon megterhelő...

Valamint a verseny ami igazán "megerőltető", napi 2 meccset lenyomni, egy parti kb 5-6 óra is tud lenni és azt napokon keresztül...ott már azért befárad az ember agya és idegrendszere...:-)

De utána egyszerűen megpihensz és kutya bajod :-)


Valamint persze még azt a félreértést is eloszlatnám, hogy a játszott partik száma arányos a játékerővel...

Már miért is lenne?! Tök mind1 ki hány partit játszott...ha nem tanul hozzá, akkor 80 évesen is majdnem ugyanazon a játékerőn játszik, hiába nagy a tapasztalata...ha meg tanul az ember, akkor kevés parti után is brutál játékerőnövekedése lesz...

És ha meg még tanul is az ember meg még játszik is mellé és gyűjti a tapasztalatokat...hmm..ki lehet találni :-)

Ez ilyen egyszerű....


Remélem nagyjából tudtam segíteni és kicsit jobb rálátást biztosítani a dologra! :-)


További jó sakkozást! :-)

2015. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!