Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért hasonlítanak sok rpg...

Miért hasonlítanak sok rpg indie játékot a zeldához?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogyha az adott játék felülnézetes rpg akkor mindenki azonnal a zeldához hasonlítja. De szerintem ez nagyon amatőr kijelentés. Ennyi erővel a final fantasy-hoz is hasonlítani lehetne.(a legelsőhöz) Sőt mitöbb, az összes régi felülnézetes rpg játékről lerí hogy rpg maker-el is össze lehetett volna hozni. Talán azzal is csinálták, nem vagyok benne biztos.

2015. máj. 20. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
azért, mert Amerikában elterjedt volt a zelda nevű játék és nincs más, amihez hasonlítani tudnák, hiszen gyerekkorukból az ragadt meg ilyen téren. Nekem pl felülnézetes rpg, akkor Diablo 2, mert azzal játszottam sokat, esetleg Dyna (bombás).
2015. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krisipoke ***** válasza:

Tudnál mondani példákat?

Csak mert konkrétan indie RPG-re még nem hallottam, hogy Zelda-klón, Final Fantasy-t meg Dragon Questet sokkal gyakrabban hallani. Főleg, hogy a Zelda egy akció-kalandjáték, tehát lehet, hogy a játékok, amiket te láttál, azok is ilyenek voltak (tehát nem körökre osztott harcosak). Meg akkor már inkább a világ legnépszerűbb RPG-sorozatához is hasonlíthatnák, ha körökre osztott lenne, ami pedig a Pokémon.

2015. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak, mert az RPG-k felülnézetesek, hanem mert van benne fejlődés. Habár sok RPG-játék a Zelda ihlette, valójában a Zelda inkább egy családbarát GTA/Assasin's Creed akarna lenni. (bocs a szóismétlésért)
2015. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Titan souls-ra mondták legutóbb, hogy a Zeldára hasonlít.
2015. máj. 21. 14:00
 5/8 Krisipoke ***** válasza:

Harmadik: a Zelda játékokban pont nincs fejlődés a harcok után (kivéve a Zelda II-t, ami egy 1987-es játék). Egyébként nem tudom, miben hasonlít az AC meg a GTA a Zeldára, nem igazán lehet szerintem párhuzamot vonni, maximum 1-2 tulajdonség tekintetében.


Kérdező: utánanéztem, és ez a Titan Souls nem RPG, hanem egy akció-kalandjáték, mint a Zelda részek. Bár ebben szinte csak bossokat kell legyőzni (a Zelda részek erős felfedezés- és dungeonközpontúságával ellentétben), a bossok többnyire szintén Zelda-szerűek: felülnézet, menekülj előle, jöjj rá, hogy hogyan lehet legyőzni (és mi az egyetlen gyengepontja), majd vidd véghez. A bukfencezési mechanika is pontosan olyan, mint a 3D Zelda részekben (vagy az újabb 2D-sekben, a Minish Captől kezdve).

Mondjuk maga az alapötlet, hogy sok nagy boss köré épül a játék, engem a Shadow of the Colossus játékra emlékeztet... Gyakorlatilag ez a játék olyannak tűnik, mint egy mix a 2D Zelda részek és a Shadow of the Colossus között.

2015. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krisipoke ***** válasza:
100%

Ja, és még az eredeti postra: Ne viccelj, ugye nem gondolod komolyan, hogy a régi JRPG-ket RPG Makerrel csinálták? :) Főleg, hogy PC-re az első rész, az RPG Maker 95 című program 1997-ben jött ki, amikor már nem nagyon csintáltak 2D-s RPG-ket, szóval nem tartom valószínűnek, hogy néhány újabb indie fejlesztőn kívül bárki más is adott volna ki RPG Maker játékot pénzért, főleg nem valószínű, hogy pl. a korszakalkotó, sokszor zsánere indítójának számító, 1986-os Dragon Questet, vagy az egy évvel későbbi, szintén sikeres Final Fantasy-t egy több, mint 10 évvel későbbi programmal csináltak volna. :) Egyértelmű viszont, hogy ezek a klasszikusok, és későbbi részeik (főleg a SNES verziók) ihlették az RPG Maker programot és a tulajdonságait.


Egyébként meg szerintem nem épp fair 25-30 éves játékokra azt mondani, hogy mai eszközökkel is össze lehetett volna hozni. Eleve az alapötlet és a megvalósítás nem is létezett nagyon előtte, illetve a kor gépeiből, elsősorban a Famicomból nem is nagyon tudtak volna többet kihozni akkoriban.


A Super Mario Bros.-t is létre lehet hozni mai eszközökkel viszonylag egyszerűen, de ez semmit sem változtat azon, hogy az egyik legkorszakalkotóbb játék valaha.

2015. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a műfajok miatt mondtam, hogy "gyerekbarát változat".

És lehet, hogy 20 év múlva lesz olyan program, amivel 10 éves játékot is meg lehet alkotni.

2015. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krisipoke ***** válasza:

Oké, de a két játéknak kb. semmi köze egymáshoz. :D Olyan, mint ha azt mondaná valaki, hogy mondjuk a Micimackó egy gyerekeknek készült Die Hard :D


Egyébként ma is vannak programok, amivel a mai játékokat meg lehet csinálni, szerinted az új játékok csak úgy lesznek egyszer? :) Viszont az biztos, hogy egyszerű sprite-okat és viszonylag fizikanélküli világot sokkal könnyebb egy laikusnak is megcsinálnia, mint jól kinéző 3D-s karaktermodelleket meg kidolgozott fizikát.

2015. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!