Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Five nights at freddy's...

Five nights at freddy's történetéhez lenne pár kérdésem. Leírnátok részletesen a lenti kérdéseket?

Figyelt kérdés
Ki a lila csávó, ki a telefonos csávó, honnan ismerjük őket, a lila csávó honnan szerezte a springtrap-et, és hogyan működik a springzrap? Az állatjelmezekben eredetileg emberek voltak, vagy robotok? Nagyjából ennyi.

#Purple Guy #lila csávó #spring trap
2015. ápr. 11. 19:21
 1/8 anonim válasza:
92%

Hijjj...ez egy elég hosszú történet, de még mindig homályfoltokkal tarkítva...

1.Purple Guy (lila csávó) az a pszihopata, aki megölt 5 gyereket, és az animatronikok testébe gyömöszölte a holttesteket. Így a gyerekek lelke megszállta az adott robotot. Foxy, Chika, Freddy és Bonnie -ban van 4 gyerek. Ez úgy értem, hogy az 5.-nek először sikerült elmenekülni, de végül őt is megölik. De kérdéses hogy mit száll meg a lelke. Vagy Golden Freddy endoskeletonját (vázát) vagy a Marionette-t (zenedoboz az övé). Purple Guy egy nappali őr volt, aki Golden Freddynek a ruháját viselte akkor, mikor az állatokkal együtt lépett fel. (Az állatok azért akarnak megölni, mert azt hiszik te vagy az a nappali őr, aki őket megölte. Vagyis bosszút akarnak). Ez 1987 körül volt.

2. Telefonos csávó az az ember, aki hangüzeneteket küldd a jövendőbeli éjjeli őrnek. De tudjuk, hogy a 4. éjszakán elkapja őt freddy, így az 5. éjszakán az állatok zöreje hallatszik a telefonból (kódolt üzenet, senki sem érti). A fnaf első része 2000.-ben játszódik, így a telefonos csávó nemrég előtted halhatott meg.

1987-et azért emeltem ki, mert ekkor volt a "harapás" (ha érdekel, szólj). Tehát '87 óta élnek a robotok. Ja, és azok mindig is robotok voltak.

A fnaf második része visszaugrik az időben, 1987-be. Ugye ott lehet használni maszkot. Azért véd meg a maszk, mert az állítólag Golden Freddyé, és mivel az állatok "gyilkosa" is azt viselte, mikor beöltözött, félnek tőled. Kivéve Foxy (ez a harapáshoz tartozik)

3. És most a fnaf3-ról fogok mesélni. Azt nem tudom mikor, de valószínüleg a fnaf2 végén leég a pizzázó (javítsatok ki ha rosszul tudom). Purple Guy terve mindig is az volt, hogy leégesse az egész helyet. Itt ugrok egyet, mert nem pontos a tudásom, így nem akarok rosszat mondani...

A fnaf3 minijátékaiból megtudhatjuk a storyt. Maga a játék igen gyenge lett, csak a minigame-ek dobják fel. Minden éjszaka után leszel valamelyik robottal, és "követned kell" Purple Freddyt. Ő Purple Guy segítője. Mert purple guy meg akarja ölni, illetve megsemmisíteni az animatronicokat. Úgy gondolja, ha szétszedi a robotokat, a lelkek örökre az alkatrészekben maradnak, és nem tudnak rajta bosszút állni. Viszont az ötödik éjszaka után egy "síró lélekkel" vagyunk. Ha rendesen követjük purple freddyt, akkor láthatjuk Springtrap robotát, 5 másik lelket és purple guyt. Ha elkezdünk felé közeledni, elfut. Vagyis fél tőlünk, lelkektől. Végül Springtrap testébe menekül, de mivel belülről drótok és gerendák ékesítik, azonnal meghal. Így a lelke és a hullája Springtrapben ragad. 30 évvel később megtalálják Springtrappat, és beindítják. Így horror...nem is tudom...talán ház...mindegy, kelléke lesz, ahol te vagy a biztonsági őr. (mily véletlen). Így csak ő az ellenséged ott. Vannak fantomok is, akik csak figyelmeztetnek. Ők a régi, leégett robotok... amit nem értek én sem, hogy ugye 30 évet volt springtrapben purple guy. Ez érthető. De az már kevésbé, hogy a fnaf3 6. éjszakája után is leég az épület, így purple guy végleg elveszett, mert springtrapben elégett. De azt tudjuk, hogy ha mindent jól csináltunk, akkor a 6 gyereklélek (foxy, chika, bonnie, freddy, golden freddy endoskeletonja és marionette) felszabadul, és egy-egy ballon segítségével kiszabadulnak. Mert a minijáték célja hogy a testet és a lelket ki kell békíteni (a robot ad egy tortát a síró léleknek)


Lehet, sőt biztos hogy zavarosan fogalmaztam, de ez egy olyan komplett történet, hogy nehéz kiragadni dolgokat. Ha nem értettél valamit, vagy nem jól mondtam el, szólj :)

2015. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor golden freddy csak egy jelmez volt, amiben a purple guy fellépett, vagy ő is robot? A springtrap is egy zenélő robot? És a marionettel mi a helyzet? Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek, csak nem játszottam a játékkal, de a sztorija nagyon érdekel. Már utána néztem pár helyen, de nem volt minden tiszta.
2015. ápr. 12. 15:32
 3/8 anonim válasza:
100%

(Ugyanaz a kommentelő vagyok)

Igen, Golden Freddy egy jelmez, aminek csak a ruháját hordja purple guy (ne kérdezd hogy hogy, rengeteg homály van még, amikre még Scott, a játékfejlesztő sem alakított ki képet).

Viszont Golden Freddynek úgyanúgy van endoskeletonja, vagyis váza. Amivel a játékban csak úgy találkozól, hogyha a zenedobozos camerába folyamatosan világítassz a zseblámpával, egy idő után ahol mangle is szokott, megjelenek az a robotcsontváz. És onnantól kezdve ő is támadhat. Ezért kell vigyázni meddig hova világítassz. Springtrapról nem sokat lehet tudni, legalábbis én nem tudok sokat, csak annyit, hogy Purple guy menedéke lesz, de rosszul sül el, a rugók kipattannak, és meghal, mert Springtrap összenyomja belülről. Sokan azt tartják, hogy ő Golden Bonnie. NEM!!! Semmilyen Bonnie nincs még a fantomok között sem a 3-ban, mert Scott félt Bonnietől, minek a fénenek rakta volna bele!! Nem értem ezt a teóirát, de szerintem Golden Bonnie nem létezik. Mert Springtrap nem arany. Ő egy hibás animatronic, így szinte kidobják. Mert olyan gyenge rendszere volt, hogy könnyen felrobbanhatott vagy kigyúlladhatott volna (na, csak eszembe jutott XD).

Marionettről is sok teória van. Én kettőt pártolok. Az egyik azt állítja, hogy az 5. gyerekszellem marionettet szállja meg, a másik teória meg az, hogy ő az 5. gyerek anyja. Mert ugye amikor folyamatosan ölték az öt gyereket, az ötödik elmenekült. De az anyukája pár nappal később megint visszahozta. Így valamilyen úton-módon Vincent (purple guy) megölte őt, és ő lett marionett.

Rengeteg FNAF dal van. Ha azokból egy párat meghallgatsz, picit lehet hogy világosabb lesz. (Olyan hibát is találtam a fnaf storyjában, amit Scott biztos elszámolt. Az évszámok. Ha az egyesben, ami 2000-ben játszódik, csak a régi bábuk vannak, akkor hogy lehet, hogy a második fnafban, ami 1987-ben játszódik, ott vannak az ÚJ bábuk és a régiek, amik összeroncsolódtak a szétszedés során. Így időben ez eléggé kusza lett, mert akkor az első részben kellett volna lenniük az új bábuknak (amik kissebbek) és a másodikban az újak ÉS a régi rosszak. Úgy már jobban összeállna a kép. Mindegy....)

A lényeg, ha a FNAF 2 song-ját meghallgatod videóklippel együtt, az nagyjából bemutatja hogy mi fog történni. Videójátékszerű animálás. És a fontos. Ott van az ötödik gyerek a klip elején, ÉS a telefonba beszélő anyukája!!!

2015. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok veszekedni csak megjegyezném hogy nem lehet Vincent (Purpel Guy) A Golden Freddy jelmezben mert Golden Freddy-nek 4 ujja van de Springtrap-nek pedig 5 ujja van (Én ezt csak megjegyeztem)
2015. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shazam válasza:

Springtrap-ről !

A legelső pizzéria főatrakciója elöször SpringBonny (az az springtrap) és Fredbear (az az goldenfreedy).

SpringTrap egy különleges animatronik volt.

Mert a belső csontváza (azt hiszem animatronik sceletonnak nevezik, na mindegy) a ruha falához pattintható így egy alkalmazott is beletudott bújni. Ezért van springtrapnek 5 újja. Amikor Purple guy menekült a kiszabadult szellemek elől ,akkor megtalálta springbonny ruhát.A szellemek megilyedtek és menekültek ekkor Purple Guy elkezdet röhögni de mivel a ruha nagyon régi volt a ruha sceletonja visszapattant a helyére és át szúrta a testét a rugók.És elvérzett.

2017. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 HaleyCat ***** válasza:

Valahol (itt gyakori kérdéseken belül) azt olvastam hogy Purple guy nem Vincent, ezt a készítő támasztotta alá. Már csak az rejtély hogy pontosan ki és hogy hívják őt, mivel sok teória van. A robotok csontváza az endoskeleton. A ruha pedig összenyomta és belefúródott lila csávónk testébe, ami egy vízcsepp hatására kapcsolt be

Ennyit tudok és lehet tévedek, szóljatok ha valamit rosszul írtam

2020. nov. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Spring trap, golden bonny vagy nem tom hogy hívták ő volt golden freddyvel az első két robot és őt egy régi pizzériában hagyták és egyszer mikor purple guy vissza ment oda a robotok meg akarták ölni ezért felvette mint jelmezt de kioldodott a biztonsági zár a belső csontváz elindult vissza felé és szét nyomta purple guy testét. Ezért purple guy teste spring trap ben van. Bocs ha kicsit értelmetlenül fogalmaztam csak így tudtam röviden kifejteni
2021. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1.Purple guy :William Afton
febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!