Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan játszható a "Yu-Gi-Oh"...

Hogyan játszható a "Yu-Gi-Oh" nevű kártyajáték?

Figyelt kérdés

Nemrég kezembe kerültek a régi kártyáim, amiket gyerekkoromban gyűjtöttem, és most kedvet kaptam elsajátítani a játékot. Nagyon jó, részletes leírásokat találtam hozzá, az átböngészésüket követően pedig öcsémmel játszottam egy párbajt, viszont ekkor felmerült jó néhány kérdés, amelyekre nem tudom a választ.


Ezek lennének:


A) A játék fázisai hogyan követik egymást? Úgy értem, az egyik fél végigmegy az összes fázison a Húzási Fázistól a Befejezőig, vagy ha az 1. Fő Fázis után döntött, hogy megáll-e vagy harcol, akkor utána a másik fél jön a maga 1. Fő Fázisával?


B) A 2. Fő Fázisban húzható újabb lap?


C) Csupán az különbözteti meg az 1. Fő Fázist a 2.-tól, hogy a 2. után nem lehet már támadni (mivel a Harci Fázis a 2. Fő Fázis előtt van)?


D) A Varázskártya egyik fajtája, a Terepkártya meddig marad játékban?


E) Lehet manapság valahol jó minőségű (vagyis normális fordítással rendelkező), magyar nyelvű kártyapaklikat kapni?


F) Valaki hozzáértő tudná vállalni, hogy folyamatosan segít és bombázhatom a kérdéseimmel, amíg meg nem tanulok végre rendesen játszani? :))


Köszi mindent előre is. ^^



2015. ápr. 6. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csak a PC-s verzióval játszottam - ami angol nyelvű -, úgyhogy nem tudok minden kérdésre kielégítő választ adni.


A) Az egyik fél végigmegy az összes fázison, utána jön a másik ember, az is végigmegy, és így tovább.


B) Nem, lapot csak a Húzási Fázisban lehet húzni. Persze varázskártya vagy egyéb lap hatásaként lehet húzni, de csak úgy simán nem.


C) Lényegében igen. Mindkét Fő Fázisban lehet lerakni varázskártyákat és idézni egy szörnyet (körönként csak egy szörny idézhető, tehát ha az 1. Fő Fázisban leraktál egyet, akkor a 2.-ban már nem lehet).


D) Nem szoktam használni - meg a gép se nagyon -, de emlékeim szerint addig, amíg egy másik terepkártya le nem cseréli, vagy egyéb módon meg nem semmisül (varázskártya effektjeként pl). Tehát nincs "lejárati ideje".


E) Fogalmam sincs :P


F) Nem tartom magam hozzáértőnek, ráadásul a kézzelfogható paklikról nem tudok semmit. Ha tudsz angolul, akkor töltsd le a PC-s játékokat (Power of Chaos sorozat), illetve neten biztos van játékszabály. Magyarul nem tudom, hogy mennyi elérhető - és használható - infó van. Persze ha véletlenül tudom a választ, akkor szívesen segítek én is :)

2015. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Óóó, nagyon hálás vagyok a válaszokért, köszönöm! :)) Azt hittem, senki nem fog tudni válaszolni, hiszen már kiment a divatból ez a játék... Amit a Terepkártyáról írtál, az biztosan úgy van, mivel nem találtam semmit, ami ennek ellentmondana.


Akkor lehet, hogy majd még írok privit, ha valami nem megy. Köszi még egyszer! :)

2015. ápr. 6. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! [link] ezen az oldalon találsz egy yu-gi-oh játékot, benne van körülbelül 7000 darab lap, folyamatosan frissül, rengeteg paklit tudsz össze rakni, online és offline játékmód is van, a szerverek viszonylag stabilak, bár én csak a gép ellen játszok.
2015. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A linkhez egy kis játék és lap leírás: a játékban vannak az úgy nevezett szörny lapok, ezek lehetnek: Normal (nincs semmi különleges képességük, lapok színe sárga), Effect (egy vagy több különleges képesség, lapok színe narancssárga), Fúziós (varázslap és kettő vagy több szörnyből egy erősebb szörny például az elemental hero-k ilyenek, lapok színe lila), Synchro (egy tuner és egy vagy több nem tuner lényből állnak, lapok színe fehér), Xyz (kettő vagy több lapból állnak, lapok színe fekete) és végül a Pendulum (szörny és varázs lapok is egyben ezekről nem sokat tudok, színük zöld és sárga vagy narancssárga). Varázslapok a következő kategória: a lapok színe zöld, vannak a normál lapok elsütötted őket mennek a temetőbe, a folyamatos hatású lapok ezek addig a pályán maradnak amíg meg nem semmisíti őket egy másik lap, vagy limitált körig a pályán maradnak például a Steel cage of nightmares ez két körig él utána megsemmisül, vannak azok a lapok amikkel valamilyen effektet negálsz, a már említett field vagy pálya módosítók, a szörnyekre tehető lapok, és a rituális lapok. A csapda lapok szintén ezek a fajták lehetnek, a lapok színe sötét lila.
2015. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szabályokat megpróálom majd össze foglalni, de elég nehéz érthetően és főleg röviden :)
2015. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis folytatás :) A játéktér:

[link]


A hátsó 5 sor csapda és varázslap, az első 5 sor a szörnyek. Jobb oldalt: a maximum 60 minimum 40 lapból álló pakli, fölötte a piros pendulum zóna, fölötte temető. Bal oldalt az extra pakli maximum 15 lapból állhat, fölötte a kék pendulum zóna és a terep kártya helye. Ami hiányzik a képről az a temető melletti zóna a játékból kivont lapok helye. A játék menetet megfogalmazom majd ha szeretnéd :)

2015. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon rendes tőled, hogy mindezt leírtad, köszönöm. :) Ezt az online játékot még nem ismertem, de hamarosan mindenképpen kipróbálom, jól néz ki.


Én innen tanultam: [link]


Már ez is elég bonyolultnak tűnt nekem, remélem, nincs még több részletszabály. :D

2015. ápr. 7. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!