Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Dota2 vagy LoL? Egy pár...

Dota2 vagy LoL? Egy pár kérdés róla!

Figyelt kérdés

-Hány pálya van a dotában és lolban?

-Melyiket könnyebb játszani illetve meiket ajánljátok casual játékosnak?

-LoLban RP-t csak venni lehet ?



2014. okt. 19. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
rp t csak venni lehet de igazából előnyhoz nem juttat másokkal szemben, a lol az könnyebb és nekem jobban is tetszik a dota is jó igazából kb ugyan az de mégis kicsit más, kb olyan mintha azt kérdeznéd hogy pepsi vagy coca vagy mcdonalts vagy burger king, igazából mindkettő egy kategória más céggel képviseltetve, egyik sem jobb a másiknál max szubjektív szempontotk alapján :)
2014. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A dotaban nem tudom, de a lolban 4. A lol könnyebb, szerintem dinamikusabban is fejlődik. Csak venni lehet, de lényegtelen, mert semmi előnyhöz sem juttat.

A mapok száma is lényegtelen igazából, mert a fontosabb meccsek 5v5, 3 ösvényes mappon zajlanak.

2014. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én Dotás vagyok, nem LoLozok és nem is szeretem, de nincs vele bajom.

Casual gamernek (gondolom ez napi max 1-2 meccset jelent) a LoL a megfelelő választás, egyrészt mert egyszerűbb elsajátítani (néhány LoL-os barátom szerint játszani is, de ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert csak 2 meccset LoLoztam), másrészt mert a játék kevésbé büntet, ha béna vagy (ez pedig casualként megeshet :D).


Dotában nincsenek "pályák", egy map van, ez a DotA. Ezt az egy mapot sem tudod 100 órán belül kitanulni. Vannak néha eventek, de ezek inkább a map kinézetét és a játékot magát változtatják, nem pedig önmagában a mapot. A legutóbbi patch változtatott a mapon kb. 2 év után (ha az eredeti Dotától számítjuk, ahol a map ugyanaz volt, akkor 11 év után), de nem túl sokat (viszont jelentőset...).


Az biztos, hogy a LoLban sokkal gyakrabban van új hős, mint a Dotában (mivel az eredeti Dotás hősök vannak a 2-ben, abból sem az összes, még 5 hiányzik, legfeljebb ezután jönnek újak), de az is biztos, hogy LoLban minden héten csak megadott, azt hiszem 20 hőst játszhatsz ingyen, és ez pörög. Dotában bármikor, bármely heroval játszhatsz, és nincsenek pénzért vásárolható előnyök, csak és kizárólag skinek (de az mindenre: HUD, wardok, hősök természetesen, ezek sem komplett skinek, hanem szettek, és szabadon kombinálhatók).


Összegezve, a Dotát nehezebb elsajátítani és jól játszani, de nincsenek benne "pay to win" (most majd jön a szidás :p) elemek, míg a LoL egyszerűbb, de csak limitált számú hőssel játszhatsz (ingyen).


Jó szórakozást!

2014. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ment a zöld kéz mindenkinek! :)
2014. okt. 20. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

A lol-ban sincs Pay to win.

A meccsek végén ip-t kapsz amiből championokat vehetsz és runákat. A pénzért vett fizetőeszközzel skinneket, championokat, és IP/XP bootsot. Amiktől szintén nem leszel jobb, maximum előbb éred el a lvl30-at és előbb vehetsz meg új championt. De egy 450IP-be kerülő is lehet olyan jó, mint egy 6300-as, szóval nem sok értelme van. Játékbeli előnyhöz egyik sem juttat. A 10freet pedig úgy kell értelmezni, hogy heti 10-et ingyen kipróbálhatsz, de ezen kívül valódi és játék pénzért annyit veszel amennyit akarsz.

2014. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!