Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A league of legends-ben mi...

A league of legends-ben mi alapján dől el az, hogy melyik champion-nel (karakterrel) lehet jungelozni?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki meg tudná mondani hogy pontosan melyek azok a champion-ök , amikkel jól lehet jungelozni , azért nagyon hálás lennék :) (jah és légyszi a beszólásokat hanyagoljuk , mint például , hogy " ha ezt se tudod ne is lol-oz " meg stb... , de ha valaki még is ilyet akar írni annak csak annyit , hogy gondolkozzon el azon hogy ő is volt kezdő ... ) Előre is köszi a válaszokat :)

2014. aug. 22. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik feltétel, hogy alapból legyen tankos(seju), esetleg legyen pajzs(nautilus) vagy élettöltése(aatrox) (van pár kivétel, de a kiakasztásos mechanikát hagyjuk), de gyorsan is tisztitsa a jungelt, amit legjobban területi képeségekkel lehet jól. Másik hogy tudjon jól gankelni, elérje és ha lehet cc-ze(nem engedi mozogni vagy bármit csinálni, mumu Q vagy ulti, WW ulti stb). Az is szempont lehet, hoggy ne kelljen neki sok mana, mert a midesnek kell. Aztán van még tucatnyi tényező, mikor melyik jungeles a jó, de azok már apróságok ezekhez képest.
2014. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ . Te esetleg kezdő jungelesnek , melyik championt ajánlanád ? Úgy értem hogy legyen erős jungeles , de egyszerűen is lehessen használni .
2014. aug. 22. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
vi könnyű,és a gank is könnyű vele
2014. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem , köszi :)
2014. aug. 23. 03:16
 5/7 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag minden a rúnázáson és masteriesen múlik, mindennel lehet junglezni. Én simán toltam thresh-sel és Namival is junglebe, szóval bármivel lehet, de nem mindennel érdemes.


Amikre figyelni kell:

-legyen CC-d (stun, snerd, knock up, stb.)

-legyen élet lopásod és/vagy legyen tankos, legyen területi skilled (gyorsabb szörny ölés)

-kifejezetten előnyös olyan skill, amivel át lehet menni a falakon (pl sejuani csúszás Q, tryndamere E, Vi csúszás stb)


Kezdőknek talán a tankosabb Vi, jó ad-s Tryndamere, esetleg Warwick (passzív hp-t ad ütésből) vagy Jax/Amunmu.


Amik gyakoribb junglerek (név sorba szedés és rangsorolás nélkül):

Master Yi

Udyr

Vi

Sejuani

Lee Sin

Xin Zhao

Aatrox

Shyvana

Amumu

Evelynn

Kha Zix

Maokai

Nocturne

Olaf

Skarner

Trundle

Yorick

Zac

Nautilus

Jax


De írom, rajtad múlik, gyakorlatilag mindennel lehet junglezni. Találd meg azt a championt vagy champion fajtát ami neked bejön (pl tankos, squishy (gyors mozágsú), tud csúszni, jó az életlopása, stb)

2014. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 savanyújóska ***** válasza:

#5 nagyon szépen leírt a gyakorlati oldalát, itt az elmélet: amennyire én látom (és az itt leírtak is alátámasztják), hogy jungleben 3 lényeges pont van:


I. Damage/CC

II. Sustain

III. Clear speed

IV. Gank tool


Ezek nem teljesen függetlenek egymástól, és nyilván egymást erősítik, de alapvetően 3 különböző ág.


I.: Ezért vagy hasznos a csapatnak, dmg alatt a fókuszált, egy célpontosra gondolok, aoe már a clear speednél többet számít. Ha ez kiugróan magas, akkor lehet, a sustain alacsonyabb, ez gyenge early gamet jelent, de később behozza magát. (pl. Kha'Zix)

II. Ez a jungle ún. "bread and butter"-je, alapja. Ha ez van, akkor egy champion jó eséllyel jó jungler lesz, hiszen sokáig tud bent maradni -> több gold. Tipikus sustain pl. Fiddle drainje, Nocturne passzívja.

III. Az igazán jó junglerekben ez keveredik a II.-es ponttal, a god tierben pedig mindhárom pont megvan. Ebben a pontban tipikusan erős Shyvana, Udyr és Vi. Közös az aoe dmg, úgy hogy közben egy célpontot is viszonylag jól tudnak fókuszálni. (Utóbbi kettő mindenképpen.) Ennek következtében igazi sustainje egyiküknek sincs, mert egyszerűen olyan gyorsan letisztítják a campeket, hogy nincs rá szükség. Warwick például ebben nem olyan erős, de a passzívja és az azt segítő W-je miatt nagyon jó sustainje van, az ultija pedig gyakorlatilag biztos killt jelent. Itt el is érkeztünk...


IV. Ha ez nincs, akkor gyakorlatilag te is csak egy lane vagy, akinek kellemetlen elhagyni a helyét(nincs farm = nincs gold). Ha egy jungler nem tud gankelni, a lényege veszik el, hiszen legfeljebb nyomást tudsz helyezni egy lanere, de nem lesz kill potential, mivel nem tudod utolérni az illetőt. Néhány példa, mire gondolok, mik ezek: Udyr bear stance, Warwick E/R, Nocturne Q/R, Vi Q, Xin Zhao E.


Gyakorlatilag ha eszerint a négy dolog szerint osztályzod a championokat, akkor jó eséllyyel magad is rájössz kivel lehet junglizni és kivel nem, de #5 listája is gyakorlatilag kiváló. Illetve az sem hülyeség, hogy bárkivel lehet, az early gamet rúnákkal könnyen lehet orvosolni, utána pedig már elég damaged lehet egy decens clear speed eléréséhez.

2014. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ohh ... Köszönöm szépen a válaszokat :D . Rengar-t vettem meg jungelozni , és szerintem nagyon jó , mert könnyű vele beugrani a harcokba :D
2014. aug. 24. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!