Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudnätok mondani olyan régi,...

Tudnätok mondani olyan régi, de szórakoztató játékokat PC-re, amik egy 100 Mhz-es processzoron is könnyedén elfutnak?

Figyelt kérdés

Lehetnek DOS-os játékok is, de Windows-os játékoknak méginkább örülnék (mint pl. a Heroes 3, csak olyat, amit még elbír ez a processzor).


A processzorról BIOS-ból kinézve csak ennyit tudok:

- Processor Type : Pentium(R) II processor 350 Mhz

- Processor Speed : 350/100 Mhz

- Processor Stepping : 652

- Cache Size (L1/L2) : 32/512 KB

A "350/100 Mhz" jelzésről nem tudom pontosan, hogy mit jelent, de sejtésem szerint azt, hogy csak 100 Mhz-et tud kihasználni az alaplap. Vagy talán azt, hogy a 350 csak egy névleges szorzóból jön, és 100 Mhz a tényleges számítási teljesítmény. Nem tudom igazán.


Annyit tudok még mondani, hogy az XP-t még elbírja, már még teljesen frissen települt rá.

Illetve 384 MB nem DDR-es (valamilyen más) típusú memória van mellette az alaplapon.


Előre is köszönöm az ajánlásokat.



2014. aug. 18. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezeket bírja-e, de régiek és jók:

Half-Life, Doom, Quake, Duke Nukem, Jazz Jackrabbit, GTA 1.

2014. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

régen szerettem a Street Rod 2 nevű játékot, neten még ma is elérhető.

És a Prehistorik 2-őt is. :D

Ezeken még ma is el-eljátszogatok.

2014. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amelyik játékokat lehet emulálni neten Javavál DOS-ként, azokat jó eséllyel bírja ez is. Egy kicsit hosszú lista: [link]

Kiskocsmákba játtékgép helyett amúgy még ma is igen jó dolgok ezek.

2014. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!