Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends, melyik...

Martial kérdése:

League of Legends, melyik championt ajánlanátok egy kezdő toposnak?

Figyelt kérdés
Félre ne értsétek, nem most kezdtem a játékot, viszont eddig legtöbbször adc/mid/supp szerepet játszottam. Szeretném ha a top lanen is kellően megtalálnám a helyem, mielőtt egy ranked game-en véletlenül nekem kellene oda mennem, mit sem tudva az ottani helyzetekről. Tehát a kérdésem annyi, melyik topos championt ajánlanátok nekem, amivel rendesen megtanulhatnék ott játszani, és utána kedvet kapjak a további játékokhoz azon a lanen?

2014. júl. 29. 11:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
cpt teemo
2014. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jax
2014. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Pantheon elég könnyű, és season 4ben mocskos OP..

Manára figyelj, egyébként Q-val sebezd szét az ellenfelet. Farmolj minél többet, 6 után mehetsz gankelni.


Egyébként általában top lanere hagyják a tankot, szóval én azt ajánlom próbálj minél tankosabb champeket játszani. Nasus, Malphite, Mundo, Renekton mind nagyon jó.


Jax inkább jungle, teemo meg igazi bronze V top pick. (ahol nagyjából semmit nem számít a csapat)..

2014. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Annyit még kérdeznék, hogy Jax topra attól még használható, hogy mostanában inkább jungleben játsszák? Mert úgy emlékszem régebben rengeteg Jax topot láttam, de nem követtem az eseményeket és lehet, hogy nerfelték.

2014. júl. 30. 10:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a top a kedvencem, a jungle mellett. Én fordított esetben vagyok mint te. Eddig adc, supp, és mid alig volt.

De Rivent nagyon tudom ajánlani. Bár inkább akkor vidd, amikor a jungler inkább tankosabb. Persze Rivent is lehet off tankra(inkább nem) építeni, de ő egy bruiser topos. Nagyon darál. Figyelj a passzívjára, nagy sebzést tud vele bevinni(mármint az aa-val képessség után, között).

Rengar tényleg nagyon jó, igaz nekem nincs meg, de tuti meg fogom venni.

Akiket még ajánlani tudok: Cho gath, Pantheon, Volibear(mondhatni op), Garen(sokan szidják, de szerintem nagyon jó) és Tryndamere(5 mp-ig halhatatlan).

2014. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

3. vagyok

Persze, hogy lehet használni Jax-et topra, de szerintem érdemesebb junglernek vinni. Általában egyébként bannolják rankeden.


Cho gathot valóban kihagytam, irgalmatlan jó tank!

Rankeden mindig próbálj meg olyan championt választani ami illik a csapatodhoz. Az általános meta (főleg plat-diamond alatt): tank, fighter, mage, adc, support.

Tank lehet top laner vagy jungler, és fighter is lehet mind2. Ha a jungler valami tankot hoz, akkor vigyél valami bruisert. Ha a jungler nem tankot hoz, akkor pickelj tankot.


Rankeden a legfontosabb szabály, hogy alkalmazkodj a többiekhez. Sokan ott rontják el, hogy erre képtelenek. Nem is jutnak vele sehova..

2014. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszaitokat.

Ha választani kéne fighter és tank között akkor én inkább tankosabb lennék (az a biztosabb), aminek ugye az a lényege, hogy teamfight-tokban beugorjon, és feltartóztassa az enemy team-t, amíg a dmg dealerek végeznek velük. De mivel eddig én mindig hátul helyezkedtem el, ezért nem valószínű, hogy gyorsan belejönnék a tankolásba.

A fighter más tészta. Azzal az volt eddig a bajom, hogy mire odaérek az adc-hez leolvad a hp rólam. Egyszerűen csak azzal tudtam nyerni valamit, ha sunyin bokorból elkaptam és kihasználva a lassú reakcióidejét megtéptem egy kicsit. Tudom, hogy van ennek is egy mechanikája, de eddig még nem sikerült elsajátítanom. Ha tudtok adni tippeket ezekhez még, akkor azt pluszban megköszönném.

2014. júl. 30. 15:00
 8/11 anonim válasza:
Próbáld ki garent elég tankos és dmg-je se utolsó,mellesleg olcsó.Maphite is tetszik nekem mert teamfightokba az ultija nagyon hasznos és láttam már maph supportot is. De ha ki akarsz próbálni nem annyira tankos top champet aminek van damage akkor: trynda,jax,rengar. Ha belejössz akár 1 riven.
2014. júl. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Tankként teamfightoknál az a lényeg, hogy az ellenfelet olyan helyzetbe hozd, hogy a csapattársaid meg tudják őket ölni. Ehhez tankosnak kell lenned, különben megölnek mielőtt bármit csinálhatnál.
2014. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Horváth Kristóf válasza:
Top-ra főleg tankos champ kell.Ajánlanám Garen-t, Dariust, Yorick-ot.Egyszerűek, de nagyszerűek.
2014. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!