Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen biliárd dákót vegyek?

Milyen biliárd dákót vegyek?

Figyelt kérdés

Végre teljesült kb. 20-éves álmom, szereztem egy pool biliárdasztalt otthonra. Nem mondom, hogy Tudok biliárdozni, de azért kezdő sem vagyok.

Presszókban, kisebb vidéki játéktermekben játszottam, és hát az ottani dákók nem eget rengetőek.

Ezeken tanultam mindent, a "fals-októl" a golyóvezetésen át stb. Ezt nem vagánykodásból írtam le, hanem azért, hogy könyebb legyen tanácsot adni.

Sajnos a minőségi dákókat nem ismerem... egyszer volt jó dákó a kezemben, az csodákra volt képes.

Szeretnék végre egy jó dákót venni magamnak, hogy kiélvezhessem a játék teljes ízét, de azért épeszű áron.


Mit tudnátok ajánlani? A neten néztem: ezer fajta van, de hülye vagyok hozzá!

Finom játékra kellene, amivel szépen lehet golyót vezetni stb. Általában a 9 golyós biliárdot játszom....


Előre is kösz a segítséget!



2014. ápr. 28. 09:32
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

1. ne költs rá sokat, 7 és 15 ezer Ft közt szinte csak dizájn különbség van.

2. isten ments, hogy csavaros fejűt vegyél. A rendes, ragasztott bőrös két részes dákók jók. Ahogy majd fejlődsz, játszhatsz a ragasztott bőr típusával.

3. 19 unciás súlyú dákó az átlagos, mindenkinek megfelelő méret. Persze vannak azért megszokásban, játékstílusban különbségek, ezért is vannak különböző súlyú dákók 17-22 unciáig. A legjobb, ha a boltban kézbe veszed, rá fogsz érezni, melyik a jó, ahogy fejlődsz, persze ez is változhat.

4. vegyél krétát, csiszolót is. Ha sokat fogsz játszani, akkor az elkoptatott-elcsiszolt bőr cseréjéhez szükséged lesz egy ragasztás után a kötésidőre rátehető fejrögzítőre is, feltéve, hogy nem akarod több ezerért egy boltban cseréltetni. Ragasztónak bármi géles pillanatragasztó jó lesz.

5. ha máshol is fogsz játszani, tokot, krétatartót is szerezz be.

Én minden ilyen vásárlásra a novoparts boltjait és netes oldalát javaslom.

2014. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!