Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Tekkit szerver (minecraft...

A Tekkit szerver (minecraft szerver ) tényleg károsítja a számítógépet?

Figyelt kérdés

Nem lenne sok felhasználó , 2-3 maximum . Valahol azt hallottam ( talán ont itt a GYIK -en ) , hogy egy ilyen szerver futása nem jó a gépnek valamint , hogy nem jó Windows alatt szervert futtatni , hanem sokkal célszerűbb linux -ot használni .

i5 -ös processzorom van

8 GB DDR3 -RAM.

Szerintetek mennyire igaz az , hogy nem tsz jót a gépnek egy ilyen ?



2014. ápr. 20. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tesz jót sőt kifejezetten megöli
2014. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És miért?
2014. ápr. 21. 11:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Java és egyéb programozásai miatt jobb neki a linux, de semmi komolyabb baja nem lesz a gépednek, ha win fut rajta.


Annyi, hogy többet fogyaszt windowsos gépen. Nem vágja tönkre a gépedet, feltéve, hogy nem 30 éves géppel próbálkozol.

Az tény, hogy felpörgeti a gépet win-nél, de normális hűtéssel ez nem lehet túl nagy gond. Az viszont annál inkább, hogy baromi sokat fog zabálni egy Tekkit szerver, és kérdés mennyire bírja majd akadás mentesen a gépedet.


Ha meg kell feszülnie, az nem feltétlenül tesz jót majd a merevlemeznek meg a RAMnak, de nem veri le annyira a gépet (max 1 évvel korábban fogsz cserélni ramot, 5 év múlva nem pedig 6 év múlva).


Szóval mindent nem kell elhinni. Kísérletezz vele nyugodtan, viszont ha huzamosabb ideig, vagy folyamatosan tekkitezni akartok, lehet megéri majd egy szerver gép beszerzése (laggok miatt, több ember stb).

2014. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes választ ! Én főképp a processzort gondoltam megóvni az idő előtti tönkremeneteltől , de most már minden világos. :)
2014. ápr. 24. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!