Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mihez lehet használni az...

Mihez lehet használni az Oculus Rift-t?

Figyelt kérdés
Az lenen a kérdésem hogy az Oculus Rift fejbe csatolható cuccot mihez lehet használni? Mert láttam videókon hogy horror játékokhoz is alkalmazzák meg más fajtákhoz is. De úgy általában honnan lehet tudni hogy mihez lehet használni? Vagy mindenhez lehet használni?

2014. ápr. 18. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Google a barátod, van wikipédiás link is: [link]
2014. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ilyen profilú honlapon ahol kérdéseket tesznek fel hagyjuk már ezt a "google a barátod" dumát.A matek tanár se fogja azt mondani egy kérdésre,hogy keresd ki a könyvből fiam.
2014. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Warren Scott ***** válasza:

Jómagam a TrackIR-t használom, de felhasználhatósága szempontjából ugyanaz, úgyhogy egy pár dolog amiben én hasznát veszem ennek:

Arma 2-3 - egészen nem-mindegy, hogy kell-e nyomogatni gombokat ahhoz, hogy körbenézz, vagy sem miközben a fegyvereddel mondjuk egy ajtóra célzol, nehogy valaki meglepjen, vagy mikor helikopterrel manőverezel, és az egérre szükséged van a gép irányításához.


Szintén Arma örökség a Take-On Helicopters, ahol a fent említettekhez hasonlóan jó dolog, hogy a fejed használhatod nézelődéshez.


War Thunder - légi közelharcban eszelős előnyöd van abból, ha a tekinteted folyamatosan az ellenfeleden tudod tartani.


Euro Truck simulator 2 - a vezetés közben a forgalom felmérésére nagyon jó, és a manőverezésre ami nem egyszerű egy kamionnal tolatásnál.


bármilyen autóverseny sokkal nagyobb élmény belső nézetből, mikor nem csak a műszerfalat látod, hanem a fejed fordításával ugyanúgy vezethetsz mint a valóságban, folyamatosan tájékozódva,


Én rendszeresen azon kapom magam, hogy az éles kanyarokban döntöm a fejem, pont úgy mint a repülőgép, illetve helikopter szimulátorokban, pedig a TrackIR nem rendelkezik képalkotással, csak a fejmozgást szinkronizálja a nézőponttal a játékban. Az Oculus Rift ezen felül térhatást is ad a tényleges mélység érzékeléssel.


Akik használják rendszeresen beszámolnak róla, hogy repülés esetében halál pontossá váltak a landolásaik, mert pontosan tudják milyen magasságon vannak műszerek nélkül is. xD


Ha pontosítasz még a kérdéseden szívesen válaszolok részletesebben is.

2014. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én főleg konzolos vagyok és majd veszek egy PS4-et arar gondoltam hogy az Oculus jó lesz hozzá. De mivel semmit nem tudok róla így nem nagyon akarok csak úgy megrendelni egyet. Másrészről olvastam, hogy a PS4 fejlesztői már tervbe vették, hogy a PS4-hez készítenek egy 3D-s Szemüveget. Erről nem tud valaki valamit?
2014. ápr. 22. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szemüveget hordok,távolra nem látok jól de közelre kiválóan.Mennyire befolyásolja ez az oculus élményt?
2014. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!