Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » MineCraftban magyarázzátok...

MineCraftban magyarázzátok el, légyszíves?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy MineCraftban Multizni szeretnénk a haverjaimmal. Arra gondoltam,hogy Egy multiplayer szervert akarok csinálni, vagy Lan Szervert. A Multiplayer Nekem nagyon bonyolult, így nem tudom megcsinálni. A Lan-hoz meg azt olvastam és néztem videóhoz, hogy ahhoz meg ugyan arra a wifi-re kell csatlakozni. Egyik sem jó így. Nem lehet, meg nem akarom ilyen bonyolultan megcsinálni egy kbszott szervert. Már vagy 2-3 hónapja próbálom, de nem tudom. Segítsetek! Légyszíves, mert nagyon kell! Kérlek, mert nem akarom Hamachival meg mindenfélékkel megcsinálni. Csak egyszerűen akarok többen játszani. Ismétlem: Nem akarom bonyolultan megcsinálni. Miért? Mert nem tudom! És nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon kell ez a szerver. Magyarázzátok el please! Mert nem bírok magammal :(

2014. márc. 26. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor bérelsz basszus, mert könnyebben nem lehet megoldani!
2014. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 adventurer111 ***** válasza:
Kérlek küld el private üzenetbe hogy hányas minecraftra szeretnél szervert
2014. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 danikiller ***** válasza:
Ha szeretnéd hogy szeród legyen de sajna én csak hamachisban tudok segiteni AMI NEM BONYOLULT ird le SKYPE neved privátba és segitek- ÉS 100% HOGY MÜDÖDNI FOG
2014. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Hamachis szerver nem bonyolult, sőt az a legegyszerűbb, ha nem tudsz/akarsz szervert bérelni


2. Ha nem hamachist akarsz, ahhoz olyan router kell, amivel port forwardolni lehet a külső IPv4 címedet, ami szerintem jóval bonyolultabb.


Leírom neked hamachist, mert ha alapból ez se megy port forwardingot szerintem hagyjuk :D


Tehát - LoginMe hamachi

[link]


Ezt leszeditek mindannyian.

Leszedsz netről egy minecraft szerver verziót (én a .jar kiterjesztésűt ajánlom, mivel ekkor tudod szabályozni a gépedből mennyi ramot zabálhat a szerver, így gyorsabb lehet a szeró vagy nem hal be a géped).


csinálsz egy valaminév.txt fájlt.

Start menü -> mappa beállításai -> felül Nézet fül ->Ismert fájltípusok kiterjesztéseinek elrejtése -> ne legyen pipa

ezután a .txt fájlba berakod a következő két sort.


java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui

PAUSE


Az Xmx azt állítja be, mennyi ramot használjon fel a géped, amikor elindul a szerver, az Xms pedig megadja, maximum mennyit zabálhat le a gépedből (gép teljesítményétől függően változtathatod ezeket az értékeket).


a minecraft_server.jar-t természetesen írd át a .jar fájl nevére.


Ha kidob egy hibaüzenetet, hogy a java nem ismerhető fel stb stb., akkor állítsd be a java útvonalát.


[link]


server.propertiesben a 'server-ip=' részhez írd be a a LoginMe Hamachi-ban megadott IPv4 címet (jobb klikk IPv4 cím másolása). A port automatikusan 25565 lesz.


pl:

server-port=25565

server-ip=60.240.30.30


Ezután simán létrehozol 1 VPN kapcsolatot Hamachiban.


[link]


Felül a Network/Hálózat gombra kattintasz és Create new network (magyarban Új kapcsolat létrehozása).


Megadod a network-öd nevét és egy jelszót a szobához.

(Hálózati azonosító a név, jelszó meg a jelszó).



A barátaid, akik szintén leszedték és telepítették a hamachit, Rákattintanak a Network/Hálózat -> Csatlakozás egy meglévő hálózathoz fülre és megadják az általad elkészített szoba nevét és hozzá a jelszót.


Ha játszotok, mindenkinek fusson a hamachi és legyen bekapcsolva (van 1 nagy be/ki kapcsoló gomb ikon, amivel ki lehet kapcsolni, figyelj, hogy az menjen).


Végül pedig értelem szerűen a megfelelő verziójú minecraftnál a kapcsolathoz a te IP címedet kell megadni.


pl:

30.240.60.30:25565


A kettőspontot és a portot NE HAGYJÁK le.


Tömören ennyi. Nem bonyolult, csak rá kell szánni azt a 15-20 percet, hogy agyilag felfogd. Ha így se megy, mutasd meg barátaidnak, hátha valakinek sikerül ez alapján megcsinálnia, ha úgy se megy, akkor hagyjátok a fenébe, éretlenek vagytok hozzá.

2014. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Peti7 válasza:

Én úgy láttam java-szakoldalakon hogy a -Xmx az a max memóriát a -Xms meg a minimum.

pl: -Xmx1G max egy 1 giga ramot ad a javának.

-Xms1G minimum 1 giga ramot ad a javának.

2014. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 danikiller ***** válasza:
de xd válaszolók VAN MÁR MA SKYPE ha érdekel és szeretnél saját hamachis szervert késziteni ird le a ki..ott skype nevedet LOL már attól hogy leirjátok nem fogja megérteni
2014. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nézd meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=ixxe6lIN4gQ&feature=share&lis..

Ez szerintem nem bonyolult annyira, ha követed az utasításokat. Én ha állandó (nem változó) IP-d van akkor nem kell hamachi. Remélem segítettem!!!

2014. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!