Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Piac nevű (retro) társasjáté...

A Piac nevű (retro) társasjáték szabályával tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromból emlékeszem erre a játékra, Piac a neve, kis kosarak voltak a bábuk, a játéktáblára fejjel lefelé ételeket ábrázoló korongokat kellett rakni, ezek megvásárlásával lehetett összeállítani recepteket, az nyert talán, aki legelőször megszerezte a saját receptjén az összes hozzávalót... a játékra nagyjából emlékszem, de a saját példány rég eltűnt, szüleim sem tudják, mikor és hova.

Neten nem találtam sajnos leírást róla, gyártani már biztosan nem gyártják jóideje... Vaterán láttam 1 példányt de "retró" lévén elképesztő áron. Ha Valaki véletlenül birtokolna egy példányt, és lenne olyan jó, hogy a recepteket le tudná írni (esetleg azt még, hogy melyik hozzávalóból mennyi van a játékban pl 3 tojás, 2 kolbász stb) az nagyon szép karácsonyi ajándékot adna nekem.



2013. dec. 17. 13:37
 1/1 anonim válasza:

Szia! Ha még aktuális:


Gulyásleves - marhahús,zöldség, burgonya, pirospaprika, zsír

Tűzdelt nyúlgerinc - nyúlhús, gomba, szalonna, burgonya, hagyma

Kolozsvári rakott káposzta - káposzta, sertéshús, kolbász, szalonna, tejföl

Jókai bableves - bab, sertéshús, zöldség, pirospaprika, olaj

Gombával töltött csirke - csirkehús, gomba, tojás, olaj, zöldség

Rakott burgonya - vaj, burgonya, tojás, kolbász, tejföl

Lecsó - zöldpaprika, paradicsom, kolbász, tojás, hagyma

Szalonnás töltött gomba - kenyér, gomba, szalonna, paradicsom, zsír

Halpaprikás - hal, hagyma, tejföl, olaj, pirospaprika.


Tojás-3db, szalonna-5db, zöldség-3db, bab-1db, káposzta-1db, burgonya-5db, pirospaprika-5db, paradicsom-3db, hagyma-5db, gomba-5db, sertés-3db, zsír-3db,kolbász-5db, olaj-4db, zsír-3db, kenyér-2db, nyúlhús-1db, csirkehús-2db, marhahús-1db, hal-1db, tejföl-5db,zöldpaprika-1db. Elvileg ennyi :)

2017. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!