Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi kellene még egy biliárd...

Mi kellene még egy biliárd dákóhoz?

Figyelt kérdés
Vettem egy biliárd dákót, egy tokot, egy kesztyűt. Egy olyan kérdésem lenne, hogy érdemes hozzá bőrt venni. Vagy az milyen gyorsan kopik? És hogy kell cserélni?

2013. nov. 13. 18:27
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Vegyél krétát is, tartóval. Filléres téma és legalább nem a kocsmai vacakot keresed az asztal körül.

Érdemes venni egy csiszolót, amivel gömbölyűre csiszolod a bőrt.

Az új bőr a felsmirglizett, zsírtalanított csontra akármilyen géles pillanatragasztóval felragasztható.

Ja igen, érdemes venni a ragasztáshoz egy leszorítót is, az is pár száz forintos tétel.

A sima préselt bőrök 300-500 forintosak, a rétegelt bőrök jobbak ,de drágábbal is, 2000-5000 Ft.

Ha nem csiszolod agyon, egy évet simán kihúz egy bőr.

2014. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A dákó vége a boltokban elég durva, akkor nekem kellene azt lecsiszolni??
2014. febr. 18. 17:14
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Csiszolni két okból kell.

Egyrészt ha a bőr keményre van ütve, felfényesedik, nem tartja meg a krétát és le fog csúszni a golyóról ütésnél.

Másrészt a csavart ütésekhez az eltapsolt lapos dákóbőr alkalmatlan, szép gömbfelületet kell tartani.

Csiszolni csak ezen két okból kell, nem szabad túlzásba vinni, mert elpocsékolod a bőrt.

Csiszoló (a dákóbőr gömbfelületét tartani)

[link]

A bőr kidudorodó szélét felsimítani (ilyet én magamnak csináltam, egy falapra ragasztott durva csiszolópapír):

[link]

Olcsóbb dákóbőr:

[link]

Pro (amatőr szinten értelmetlen, a legolcsóbb rétegelt 1500-2000,- Ft):

[link]

Saját, jó minőségű kréta jó, ha van:

[link]

És ha már van, tároljuk kulturáltan:

[link]

A spicc koszolódik, ha nem tisztítod, ragadni fog:

[link]

A webáruházban most nincs, de érdemes venni dákóspicc tisztító folyadékot, kétezer-valamennyibe kerül, de nekem általában kitart 2 évet, pedig sokat játszok.

Ja és ha még tokot nem vettél, ne fadobozt, állati sérülékeny, inkább vmi ilyet:

[link]

A bőr ragasztásához van egy állati egyszerű műanyag szorító, pár száz forint, érdemes azt megvenni, ugyanazt tudja, mint a sokezres fém.

Érdemes elmenni a novoparts vmelyik boltjába, hatalmas a választék és az eladók tudják, mit árulnak, szívesen segítenek.

2014. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!