Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Vsync (függöleges szinkronizác...

Vsync (függöleges szinkronizáció) -tól lehet az hogy leesik a frame-m? (fps)

Figyelt kérdés
Pl 60rol sokszor leesett 30ra a fram pár másodpercig de kikapcsoltam a vsyncet és most nem esik le

2013. aug. 29. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
igen lehet, mivel így egy adott állandó fps értéket állít be, így elkerülvén azt hogy "széthúljon". Ez ha jól tudom az adott képfrissítési frekvenciához igazítja, vagyis beállítja egy fix 30 vagy 60-as értékre! A Vsync bekapcsolása jobb gépek esetén ajánlott mivel így nem lesz olyan hogy vibrál,- szétcsúszik,- ugrál a kép! Ha a teljesítményt tartod elsőlegesnek akkor ne kapcsold be. Én se használom, és nem látok semmi képi rendellenességet!
2013. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja nekem nem csuszik szét a kép... De nem az hogy folyamatos 30az fps, hanem 60al megy és csak ugy egyszer bamm le 30ra pár másodpercig aztán visza 60ra :D de akkor vsync csinalta , nem?
2013. aug. 29. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, és teljesen felesleges ha nem csúszkál a kép.
2013. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!