Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Minecraft-ban hogyan működne...

A Minecraft-ban hogyan működnek a seed-ek?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet az, hogy azt a több mint 60^20 féle óriási pályát el tudja tárolni.

Kiszámoltam, ha minden pálya csak 1 bit-nyi helyet foglalna, akkor is 40 trilliárd terabájtra lenne szükség.



2013. jan. 6. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

1) Nincs generálva azok a Chunk-ok amiket még nem láttál tehát nem foglalnak helyet

2) GZIP tömörítés

3) Minden block 2 byte :D (ID, Metadata) + TileEntity ha van

2013. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A seedek csak kezdőértékek a random generátornak, egy bonyolult algoritmus alapján abból számolja ki a pályát, de nincs benne eltárolva semmi. Viszont mivel meg tudod adni a generátor alapértékét, ha másodszorra is ugyanazt adod meg, ugyanaz lesz belőle.
2013. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Az első látom foglalkozott a minecraft modolásával, a második válasza pedig jó, de nem elég konkrét. Én rájöttem, hogy hogyan működik:

A Java-ban a véletlengenerátornak meg lehet adni egy számot, és az abból egy véletlen számsorozatot állít elő, ami mindig ugyanaz, ha ugyanazt a kezdő számot adjuk meg. Ez pedig valamilyen számolással az előző valahány számból számítja ki a következő számot, egyenletes eloszlással. Tehát minden generálásnál valahogy be van éítve a seed pl így:

Random rnd = new Random(seed +

(long) (xPosition * xPosition * 0x4c1906) +

(long) (xPosition * 0x5ac0db) +

(long) (zPosition * zPosition) * 0x4307a7L +

(long) (zPosition * 0x5f24f) ^ 0x3ad8025f);

return rnd.nextInt(10) == 0;


Ez a slime-os chunkokat adja meg. Látszik, hogy minden seed-nél más-más lesz az érték.

2013. márc. 24. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!