Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a helyzet, ha 66-ban...

Mort1981 kérdése:

Mi a helyzet, ha 66-ban (snapszer) az ember betakar?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ünnepek táján előkerül a kártyapakli és faterral mindig összeveszünk egy két dolgon. Én még keresztrapámtól tanultam 66-ozni, akárcsak bátyám ezelőtt 20 évvel és úgy tanultuk, ha valaki betakar akkor ami lap a kezében van azt mindet ki kell hívnia egymás után és ebből kell kilenni a 66-nak, De... Én úgy tanultam, ha ezalatt a másik félnek akár egy fogása is van, a takarás már nem érvényes és az aki elütötte a betakaró egy lapját visz 3-at (persze mi úgy tanultuk, ha a takarás sikeres, az adott személy visz 3-at (aki takart)) Nos a hivatalos szabályokon itt a neten nem igazán tudok eligazodni, de fater váltig állítja, hogy ha takarás közben a másik fél elfogta egy lapunkat az sem számít, akkor is végig kell játszani és még kijöhet a 66 a betakaró félnek... Ez nekem valahogy nem áll össze. Persze lehet tájegységenként is másképp játsszák a játékot, de ha valaki tudja a pontos szabályokat, szeretném, ha megírná. Előre is köszönöm

2012. dec. 31. 19:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!