Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ti játszanátok egy ilyen...

Ti játszanátok egy ilyen játékkal?

Figyelt kérdés

Akció-horror lenne,igazából rail shooter,mint a CarnEvil,House of the Dead,stb.,és képregényes lenne,keverve a manga,és a nyugati képregények legjobb elemeit,de lennének benne élőszereplős részek,old school horror sztori,rengeteg vér,leszakadó végtagok,"időlassító elemek"(bullet time),combo-mérő,"gombpüfölős" részek,"hirtelen beugrik a zombi a képbe"-ijesztgetős részek,meg grindhouse feeling,mágia,japán nevű szereplők,kiírások(táblák,stb.),keménycsávós szöveg,és igazi cigi-,szivarfüstös hangulat.

Nem egy Overkill koppintásról lenne szó!!!

Vagyunk páran,van aki képregény/manga rajzolóként szeretne alkotni valamit,van egy zenekar,plusz szintetizátor,infóból érettségizni akarók,író csemeték,angol,német,francia fordítók,szóval vagyunk páran.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2012. dec. 6. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen shoter játékoknak nincs nagy jővője. Ha alkotni akartok valamit akkor legyen valami rpg, vagy autóversenyzős játék.
2012. dec. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez csak egy szimpla próba lenne! :)
2012. dec. 7. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nyugati képregény manga élőszereplő keverése eléggé taszít, nehéz megcsinálni ,hogy ne üssön el a feelingtől az élőszereplős és a képregényes rész. Plusz egy ilyen megyek pofámbaordítanak lövök játék sem vonz, bár ha ilyen iskolás csapat csinálná megnézném. Legelőször ami kéne az valami koncepció, egy kellemes nem sablonos alapsztori, kidolgozni a cselekményt, ha ezmegvan kidolgozni a a karaktereket, megtervezni a világot stb. Egy infó érettségi még közel nem elég ahhoz hogy értelmes játékokat lehessen programozni, meg ha igen is, rengeteg időt fog felemészteni. Azért sok sikert, meg írd ,hogy ha elkészül egyszer :D
2012. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze,nem csak úgy "mindent egybe aztán majdcsak lesz valami" szinten szeretnénk munkálkodni rajt! :)

A világnak a régi,'80-as évek beli horrorfilmek,illetve E.C. képregények világát,hangulatát,atmoszféráját,látványát szeretnénk használni. (Pl.: Mesék a kirptából,Vault of Horror,Gonosz Halott,Hullajó,Démonok 1-2,Bad Taste,Poltergeist,Grindhouse filmek - nem pont a Terrorbolygó és a Halálbiztos,hanem az igazi Grindhouse filmek) Ami a zenét illet,az is a '80-as éveket idézné,de igazából lenne benne rock,jazz,pop,meg olyan instrumental ost-ok,amik csak az alap hangulatot adják meg,néhol fokozzák a feszültséget,stb.

A látvány még kérdéses,mangás feltehetően csak a háttér lesz,a karakterek pedig nyugati stílusúak. A játék elején lesz egy fő videó,az hosszabb lesz,az élőszereplős lesz,és a játék közbeni átvezető videók pedig képregényesek. Leginkább rajzfilmszerűek,mint például a Monster Madness - Battle For Suburbia-ban.

Eddig körülbelül így nézne ki.

2012. dec. 7. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát kíváncsinak kíváncsi vagyok, nekem végül is mindegy milyen játék, de ha egyszer megtetszik :D Mondjuk lány vagyok, és nem is igazán van tehetségem a játékokhoz, de egy hiszti után visszaülve már-már sikerülget :D

Így szereztem meg a kedvenc játékaimat is :D

De visszatérve, egy kezdő csapat nagy álmot rejt, és lehet, hogy nem is lesz rossz. Érdekel, és végül mindegy is milyen lesz. Lehet, hogy összehoztok egy tök jó játékot. A világ legkisebb, mozgó autóját is középsulis diákok építették (persze segítséggel), így mér ne sikerülhetne nektek is valami jót összehozni. :)

Én támogatlak :))

2012. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Brányi Bence ***** válasza:

Néhány megjegyzés (amolyan építő jellegű kritika):


- Mindenekelőtt hajrá! - bár minél többen vagytok, annál erősebb a széthúzás, remélem alkottok valami jópofát.


- Indiejáték-fejlesztőkből Dunát lehetne rekeszteni, de csak nagyon keveseknek sikerül kiugrani (pl.: Minecraft). Szerintem semmiképpen se rpg-t vagy szimulátort készítetek, mert pl. egy Call of Duty vagy Need For Speed-szintű játékot készítő giga-csapattal lehetetlen versenyre kelni (ugyanezért érdemes kerülni pl.: az RPG-ket is, mert a Blizzardon kívül ott nem sokan rúgnak labdába). Ehelyett inkább valami különlegességet kell nyújtani (ld.: a magyar Digital Reality által gyártott hardcore sideshooter Sine Mora, a TPS Harc Wesnothért vagy a visual-novelt és a fogyatékosságot vegyítő Katawa Shoujo).


- Más - jó, hogy ennyiféle emberkéből álltok, de hol vannak a programozók? Mert én informatikai osztályba jártam gimiben, érettségiztem infóból meg van ECDL-es papírom is, stb., de egy program nem írja meg magát (én is azzal szívok, hogy csinálom a honlapocskámat, de a kreatív tartalom mellett rengeteg idő megy el a babra html/css/jquery/php, stb. munkára is).


- A stíluskavalkádról: akció, horror, manga, anime, kelet és nyugat, stb. - ez brain-storminghoz hasznos, de válasszatok egyet (max 2-t) és legyen egy letisztult vonal, amit követtek (pl.: szerintem hülyén néz ki, hogy támad egy szamuráj te meg tárat cserélsz a géppisztolyban). Pl. az Amnesia The Dark Descent is azért lett sikeres túlélő-horror játék, mert elhagyták a gépágyúkat és inkább a pszichológiai vonalra mentek rá (mondjuk nem is egy Doom3 kopi lett).


Ha képesek lesztek egy sajátos hangulatú, egyedi stílusú játékot készíteni (pláne ha magyarul beszélt), azt sok honfitárs örömmel kipróbálja majd, még a hozzám hasonlóak is, akik nem éppen horror fanok.

2012. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Millió köszönet! :)

Amúgy szamurájok nem lennének benne,hanem csak zombik. :)

2012. dec. 8. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!